Aktualijos

Vaizdo kamerų aukso valanda dar neišmušė

Narių vertinimas:  / 1

UntitledIneta BRICAITĖ

Jau beveik pusę metų savivaldybės viešąją tvarką prižiūri vaizdo stebėjimo kameros. Lapkričio pradžioje keturios kameros buvo įrengtos Vievyje ir dešimt – Elektrėnuose. Jei prieš sprendžiant, ar mums reikia būti nuolat stebimiems, dar buvo skeptikų, kurie sakė, kad kameros kainuos daug, o naudos bus mažai, tai dabar jau visi įsitikino – esame saugesni. Jei ne vaizdo stebėjimo kameros, kovo 30 dienos įvykiai, kai chuliganai siautėjo po Vievį, būtų sunkiai įrodomi, o gal į policijos akiratį iš viso nepatektų. Nors pats policijos darbymetis naudojantis kameromis dar tik ant nosies – kulminaciją viešosios tvarkos pažeidimai pasiekia vasarą.

Share

Nubaustas buvęs Vievio policijos nuovados tyrėjas

Narių vertinimas:  / 3

indewefx2010-ųjų rugpjūtį dabar jau iš tarnybos į pensiją pasitraukęs Elektrėnų policijos komisariato Vievio policijos nuovados tyrėjas Vygintas Strekauskas Vievyje prie parduotuvės „Maxima“, ne tarnybos metu, sulaikydamas administracinį teisės pažeidimą padariusį vyrą, pasielgė netinkamai ir viršijo savo įgaliojimus.

Share

Kur gyvena kultūra?

Narių vertinimas:  / 0

Jūratė LAUČIŪTĖ

Praėjusiais amžiais sakydavo: „Kai žvanga ginklai, mūzos tyli.“ Tačiau šiandien, moderniajame amžiuje, ir ginklai žvanga, ir mūzos griaudėja, lyg niekur nieko. Ypač kai dalinamasi neuždirbtus, avansu skirstomus pinigus. Pavyzdžiui, tuos, kuriuos žiniasklaidai skirsto Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas (toliau – Fondas).

Share

Kaip kazokiškiečiai Sizifo darbą dirba

Narių vertinimas:  / 2

IMG 7685Ineta BRICAITĖ

Kazokiškiečiai – žmonės darbštūs. Nuo to laiko, kai pasklido žinia apie planuojamą įrengti labai nemalonų naują kaimyną – sąvartyną, jie kasdien dirba jo uždarymo vardan. Nesudėtinga jį prisiminti – primena savo kvapu, o ir norint į Kazokiškes patekti, reikia garbės ratą aplink piliakalnyną apvažiuoti. Dirba kaimo gyventojai kaip Sizifas iš graikų mitologijos – ritina milžinišką akmenį į statų kalną, o kai viršūnė jau visai arti, šis iš rankų išsprūsta ir vėl į papėdę nurieda. Tačiau Sizifas buvo melagis ir apgavikas. O kuo nusidėjo Kazokiškių sizifai?

Share

Elektrėnų krašto bendruomenės permainos

Narių vertinimas:  / 0

IMG 0459Julija Kirkilienė

Elektrėnų bendruomenė „Elektrėnų kraštas“ gyvena permainų laikotarpiu – Savivaldybės administracija nori iškelti iš patalpų Taikos g. 8b, kur organizacija glaudžiasi nuo pat įsikūrimo,  pernai gruodžio mėnesį įvykę  rinkimai paskelbti negaliojančiais. Gausiai į pakartotinį bendruomenės visuotinį susirinkimą vasario 19 d. susirinkusi bendruomenė aptarė naujus įstatus, o rinkimuose išrinko kitą bendruomenės pirmininką nei buvo išsirinkę pernai. Bendruomenei „Elektrėnų kraštas“ ir toliau vadovaus Vladimiras Fedotovas. Gruodžio mėnesį pirmininke išrinkta buvo Gražina Radzvilavičiūtė.

Share

Diskusijos apie raudoną spalvą

Narių vertinimas:  / 12

Vasario 16-osios minėjime miesto aikštėje per vėliavos pakėlimą Elektrėnų socialdemokratai atėjo pasipuošę raudonais partijos šalikais. 

Share

Tiltas tarp Kijevo ir Elektrėnų

Narių vertinimas:  / 2

Julija Kirkilienė

Atstumas tarp Vilniaus ir Kijevo yra tik apie 600 km. Maždaug tiek, kiek iš Vilniaus į Klaipėdą ir atgal. 71
Bet nuo Vilniaus revoliucijos – Sausio 13-osios – jau praėjo 23 metai, o Kijeve revoliucija vyksta šiomis dienomis. Lietuvoje paskelbtas gedulas dėl žuvusiųjų Kijeve, o Kijeve vyksta kova, kuri neramina daugelį žmonių, gyvenančių Elektrėnų savivaldybėje.

Share

Svarbiausi tarpininkai tarp valdžios ir gyventojų – seniūnaičiai

Narių vertinimas:  / 1

P1130127Julija Kirkilienė  

Nuo šių metų seniūnaičiams nebereikės už savo pinigus pirkti kuro ir važinėti į seniūnijas, savo telefonų sąskaitų naudoti pokalbiams su gyventojais, ant savo popieriaus raštus rašyti. Savivaldybė iš biudžeto seniūnaičių veiklai skirs lėšų. Dirbti seniūnaičiams ir toliau teks visuomeniniais pagrindais, nors seniūnai jau suprato tarpininkų tarp gyventojų pagalbos naudą ir kitaip savo darbo nė neįsivaizduoja. Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas vasario 4 d. prie apskritojo stalo sukvietė seniūnaičius bei bendruomenės pirmininkus ir atsiskaitė už praėjusių metų darbą. 

Share

Kiaulių maras gali būti ir naudingas

Narių vertinimas:  / 3

IMG 8558Ineta BRICAITĖ

Lietuvą gąsdinantis afrikinis kiaulių maras, pasirodo, gali atnešti ir naudos. Beižionių seniūnijoje esančio Barboriškių kaimo gyventojai dėl maro nebeturės progos stebėti, kaip į medžiotojų sodybą vežami šernai ten mėsinėjami, nebijos, kad savos kiaulės užsikrės afikiniu kiaulių maru.  

Share

Apie kiaulių maro pavojus

Narių vertinimas:  / 1

kiaulaJulija KIRKILIENĖ

Kiaulių maro problema, kuria  jau pritvinkęs net žiemiškasis oras, aktuali ir mūsų savivaldybės gyventojams. Kai kuriuose aplinkiniuose rajonuose, su kuriais ribojasi Elektrėnų savivaldybė, surasta šia liga sergančių šernų.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.