Naujienos

LSDP Elektrėnų skyriaus pirmininku perrinktas Arvydas Vyšniauskas

Narių vertinimas:  / 1

LSDAP1

Kovo 18 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko LSDP Elektrėnų skyriaus ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas.

Share

Dvi Elektrėnų savivaldybės darbuotojos pažeidė įstatymą

Narių vertinimas:  / 1

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Elektrėnų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė bei šios savivaldybės Ūkio, plėtros ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Vitartė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti.

Share

Ligų gydymas Naujuoju gyvenimu

Narių vertinimas:  / 3

naujas gyvenimasJulija Kirkilienė

Keturi savivaldybės žmonės gydosi reabilitacijos centre „Naujas gyvenimas“, o vienas po kelių mėnesių reabilitacijos jau grįžo į prasmingą gyvenimą, susigrąžino prarastą dukrą ir kiekvienam klystančiam gali patarti: labai lengva suklysti, bet sunku klaidą ištaisyti.

Share

Europos metų medis - Lenkijos ąžuolas

Narių vertinimas:  / 1

70506cEuropos metų medžiu paskelbtas Juozapo ąžuolas (Lenkija). Šis 17597 palaikymo balsus surinkęs maždaug 650 metų amžiaus galiūnas auga Vyšniovos regione, Pakarpatės vaivadijoje.

Share

Susitikimas su dr. V. Daujotyte: žmogaus pasaulis – ne aritmetika

Narių vertinimas:  / 1

Viktorija DaujotytėJulija Kirkilienė

Tais paskutiniais karo metas, kai mirė Salomėja Nėris, į pasaulį atėjo Lietuvos šviesuolė, Salomėjos Nėries ir kitos lietuviškos poezijos, lietuvių literatūros tyrinėtoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė, profesorė emeritė Viktorija Daujotytė... Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyrius kovo 23 d. suorganizavo įdomų, naudingą ir labai prasmingą susitikimą su mokslų daktare pasikalbėjimui apie aktualius lietuvių literatūros, kalbos ir kultūros klausimus.

Share

Ievos kelias baigėsi ties Elektrėnais

Narių vertinimas:  / 0

kamerosJulija KIRKILIENĖ

Trečiadienį Lietuva atsisveikino su kovo 5 dieną brutaliai nužudyta mergina iš Plungės Ieva Strazdauskaite. Šis įvykis sukrėtė visą Lietuvą, o Elektrėnus palietė tiesiogiai. Mergina pagrobta buvo autostradoje netoli Elektrėnų. Tai liudija surasti iš automobilio išmėtyti jos asmeniniai daiktai ir elektrėniškio Stanislovo surastas jos mobilusis telefonas.

Share

Taupymui landų dar yra

Narių vertinimas:  / 1

2000 metais įkurtoje Elektrėnų savivaldybėje gyventojų skaičius mažėjo nuo 32 300 iki 23 750 gyventojų 2017 m. pradžioje. O kaip keitėsi savivaldybės darbuotojų, aptarnaujančių gyventojus, skaičius?

Share

Savanorė D. Ivanauskienė: rūpinimasis gyvūnais – civilizacijos požymis

Narių vertinimas:  / 3

katesVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Artėjant žiemai, po daugiabučių namų balkonais atsirado juodų dėžių su užrašais jų neliesti. Tai nameliai beglobėms katėms, palengvinę gyvūnams sunkią dalią per šalčius. Ši iniciatyva sužavėjo ne visus gyventojus, todėl Elektrėnų komunalinis ūkis sulaukė skundų. O redakcija pasidomėjo, kas toji viešoji įstaiga „Keturkojis draugas“, Elektrėnuose besirūpinanti beglobiais gyvūnais.

Share

Mokyklas registruotis kviečia nacionalinė „Žalioji olimpiada“

Narių vertinimas:  / 0

zalioji olimpiadaKovo 6-ąją prasidėjo registracija į pirmąją Lietuvoje, ekologinį sąmoningumą ugdančią ir galvoti žaliai skatinančią nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“, kurioje dalyvauti kviečiamos visos švietimo ir ugdymo įstaigos, turinčios 8 – 11 klasių auklėtinių. Registracija į pirmąjį etapą tęsis iki kovo 31 dienos.

Share

Apie seniūniją, kurioje vyrų gyvena daugiau

Narių vertinimas:  / 1

atasakaitinisJulija KIRKILIENĖ

Semeliškių seniūnijai priklauso 33 kaimai ir miestelis. Visa teritorija suskirstyta į seniūnaitijas, kur gyventojų interesams atstovauja seniūnaičiai. Kovo 3 d. jie susirinko į sueigą, aptarė problemas, planus ateičiai ir pasidalino prisiminimais apie nuveiktus darbus.

Share

Knygos „Kaip gydo medžiai“ pristatymas Pastrėvio bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 2

medziai gydoAtgimsta gamta, medžių gyslomis pradeda tekėti sula, o pavasaris lietingais, vėjuotais žingsniais beldžiasi į mūsų gyvenimus. Medžiai lyg gyvybės šaltinis, iš kurio semiamės jėgų, sveikatos. Medžiai – ramybės uostas, į kurį sugrįžtame, kai būna sunku. Paliečiame gruoblėtą medžio kamieną ir pajuntame, kaip sielą užlieja ramybė ir šiluma. Medžiai moka išklausyti...

Share

Tarptautinė lituanistinė konferencija ,,Imkit mane ir skaitykit“

Narių vertinimas:  / 0

konferencijalkVasario 16–kovo 11 dienomis Lietuvoje minimos ,,Lietuvių kalbos dienos“.

Vasario 24 dieną Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejus tarptautine mokytojų lituanistų konferencija „Imkit mane ir skaitykit“ pradėjo renginių ciklą, skirtą „Lietuvių kalbos dienoms“. Renginyje dalyvavo mokytojai iš Airijos, Latvijos, Vilniaus, Vievio ir Elektrėnų. Pradėdama renginių ciklą, muziejaus direktorė Jurgita Chmieliauskienė pakvietė konferencijos dalyvius į Vievio meno mokyklos mokinių darbų parodą „Lietuvos dvarai“ (mokyt. Augenis Kasputis) ir padėkojo už nuoširdų bendradarbiavimą. Mokytojas A. Kasputis pristatė parodą ir papasakojo, jog piešiniuose dvarai vaizduojami vaikų akimis, todėl jie gali būti paslaptingi, baugūs. Paroda veiks iki kovo 31 d.

Share

Propaganda ir priešiškos informacinės operacijos Lietuvoje

Narių vertinimas:  / 1

erelisVirginija Jacinavičiūtė

Mes gyvename informacinių-komunikacinių technologijų apsuptyje. Ieškoti informacijos internete, per sekundę išsiųsti laišką į kitą pasaulio kraštą, matyti ne tik savo šalies televiziją – mums įprasta kaip kvėpuoti. Gyvenimas daug patogesnis, greitesnis ir paprastesnis, tačiau šiuolaikinės technologijos dėl savo galios, deja, jau tapo ir karo įrankiu. Apie informacinį karą itin aktualu kalbėti dabar, kai mūsų kaimynė Rusija nė nemano stengtis eiti draugiškos kaimynystės linkme. Kaip vykdomas informacinis karas, kokios priemonės jame pasitelkiamos, rajoninių laikraščių žurnalistai domėjosi Užsienio reikalų ministerijos suorganizuotame seminare. Apie propagandą ir priešiškas informacines operacijas Lietuvoje pasakojo Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento viršila Tomas Čeponis.

Share

Investicijos pakeis Elektrėnus ir Vievį

Narių vertinimas:  / 2

pristatymasVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Europos Sąjungos investicijos akivaizdžiai į gera pakeitė Lietuvą, o nuo pavasario pradės keisti ir Elektrėnus. Apie tai labai daug kartų rašėme laikraštyje „Elektrėnų kronika“, kalbinome žmones, kurie džiaugėsi dėl naujų kelių, atnaujintų pastatų, nuotekų tinklų, sporto aikštynų. Ieškodami pašnekovų, dažniausiai vykdavome į kaimiškas vietoves, nes už miesto ribų investuojama buvo daugiausiai. Vasario 22 dieną Elektrėnų viešojoje bibliotekoje pristatydamas naujus projektus meras Kęstutis Vaitukaitis pažadėjo, kad Elektrėnų jaunimui nebereikės krepšinio ar futbolo žaisti važiuoti į kaimus, nes Elektrėnus ir Vievį netrukus pasieks Europos Sąjungos ir savivaldybės investicijos.

Share

Taikiniu galime tapti kiekvienas

Narių vertinimas:  / 0

konferencijaAlbina SIDARAVIČIENĖ

Vasario 23 dieną elektrėniškiai buvo pakviesti į seminarą „Šiuolaikinių karų grėsmės ir galimas atsakas į jas“, kuris vyko viešosios bibliotekos konferencijų salėje. Paskaitas skaitė kariškiai profesionalai ir Valstybės saugumo departamento atstovė.

Share

Laimėtos ir pralaimėtos kovos

Narių vertinimas:  / 0

pk1Julija KIRKILIENĖ

Akivaizdu, nors ir neįtikėtina, bet savivaldybėje per septynerius metus, kai Elektrėnų policijos komisariato viršininku dirba Andžej Grudinskij, beveik išnaikinti prekeivių pilstuku taškai. Dabar susitikime su pareigūnais bendruomenės atstovai jau prašo alkoholiu prekiauti uždrausti ir parduotuvėse. Tik kovą su prekyba narkotikais pareigūnai pripažįsta vis dar pralaimintys.

Share

Lengvata ištirpo ir turtingiems, ir nepasiturintiems

Narių vertinimas:  / 0

p. NeringaVirginija Jacinavičiūtė

Nuo sausio Lietuvoje atpigo elektra, tačiau ne visiems vienodai. Pusė elektrėniškių, gyvenančių naujojo rajono – Trakų, Saulės, Pergalės, Šarkinės gatvių daugiabučiuose – turi galimybę maistą gamintis tik ant elektrinių viryklių. Jie už elektrą mokėdavo mažiau pagal elektrinių viryklių tarifą, nei tie, kurie maistą gamina naudodamiesi dujomis. Gyventojai vasario mėnesį gavo sąskaitas, kuriose nebėra lengvatų elektrinių viryklių naudotojams. Gyventojai apie tai informuoti nebuvo. Nuo 2017 m. sausio 1 d. gyventojai, besinaudojantys elektrinėmis viryklėmis, už elektrą mokės tiek pat, kiek plano „Standartinis“ naudotojai – 11,4 ct už kilovatvalandę.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.