Naujienos

Didžiausi audros nuostoliai – Kazokiškėse

Narių vertinimas:  / 0

DSC07249Nors ministras pirmininkas Andrius Kubilius sako, kad Lietuvoje, skirtingai nei Japonijoje, stichinių nelaimių nebūna, bet šios vasaros orai šalyje ir mūsų savivaldybėje jau pridarė nuostolių. Kokios žalos pridarė  paskutinioji, liepos 21 dienos, audra, klausėme visų savivaldybės seniūnų.

Greta KAMANDULYTĖ

Share

Skaitytojai rašo. Komunalininkų operatyvumas

Narių vertinimas:  / 0

DSCF0080Praėjusių metų rudenį pastebėjau, kad pro buto kertę ir sieną sunkiasi vanduo. Paskambinau į Elektrėnų komunalinio ūkio dispečerinę. Paaiškino, jog sutarties su tokius darbus (plyšių sienose užtaisymas, red. past.) atliekančia firma terminas pasibaigė. Teks laukti kitų metų pavasario.

Antanas RUTKAUSKAS

Share

Vievio paukštynui – bankroto byla

Narių vertinimas:  / 0

kiausaiVienai didžiausių Lietuvoje paukštininkystės bendrovių AB „Vievio paukštynas“ iškelta bankroto byla.

Parengta pagal „M-1“ naujienų tarnybos inf.

Share

Bendruomenių balsas – tiesiai tarybai į ausį

Narių vertinimas:  / 0

IMGP6733Vienas naujų veidų Elektrėnų savivaldybės taryboje – buvęs Kazokiškių pagrindinės mokyklos direktorius Rimantas Edvardas Sabutis. Naujai iškeptas politikas sako, kad atėjo į tarybą tik dėl visuomenės interesų ir yra pasiryžęs juos ginti. Ypač tuo turėtų džiaugtis Vievio apylinkių gyventojai, nes, pasak tarybos nario, didžioji dalis „gėrybių“ atitenka Elektrėnams, o Vievio apylinkės kartais pamirštamos. Su R. Sabučiu kalbamės apie direktoriavimą, gyvenimo permainas ir politiką.

Ineta BRICAITĖ

Share

Stačiatikių maldas išgirdo Elektrėnų politikai

Narių vertinimas:  / 0

semeliskiu_cerkveAutentiški, bet apgriuvę Semeliškių miestelio centro namai netrukus per Semeliškių stačiatikių Šv. Mikalojaus parapiją turėtų atitekti paslaptingam asmeniui ar organizacijai, kurių interesai Elektrėnų politikams svarbesni už įstatymą.

Rūta SKATIKAITĖ

Share

Ant duonos tepsime medaus

Narių vertinimas:  / 0

geri_ukininkaiŽiemos speigus, pavasario sausras ir vasaros liūtis Elektrėnų savivaldybės ūkininkai pergudravo. Šių metų derlius gausus: ūkininkas Algirdas Grotuzas savo ekologiniame ūkyje iš vieno hektaro surenka apie tris tonas javų, o Saulius Stirna gali didžiuotis surenkamomis septyniomis tonomis kvietrugių iš hektaro.

Ineta BRICAITĖ

Share

Krašto vertybių lobynas bus įamžintas skaitmeniniuose kūriniuose

Narių vertinimas:  / 0

Kaip sujungti tradicines įvairių Lietuvos kraštų vertybes – legendas, žymius žmones, unikalius paveldo atributus su šiuolaikinėmis technologijomis? Vieną tokių galimybių siūlo projektas „Bibliotekos pažangai“, inicijuojantis „Skaitmeninių bendruomenių pasakojimų“ konkursą. Šio konkurso metu Lietuvos gyventojai kviečiami įamžinti krašto „perliukus“ skaitmeniniuose kūriniuose, nurodyti jų vietas interaktyviame žemėlapyje ir laimėti vertingų prizų.

Mindaugas RAGUOTIS, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Share

Vyriausiai Pastrėvio kaimo gyventojai – 90 metų

Narių vertinimas:  / 0

IMG_0455Liepos 30 dieną garbingą 90-ties metų jubiliejų švęs vyriausia Pastrėvio kaimo gyventoja Ona Kananavičienė. Ta proga liepos 26 d. – Onos vardo dieną – jubiliatę su dovanomis aplankė Pastrėvio seniūnijos ir Pastrėvio bendruomenės atstovai.

Gražina BUBĖNIENĖ, Pastrėvio seniūnijos kultūrinių renginių organizatorė

Share

Neatidėliokite vaikų sveikatos patikrinimo

Narių vertinimas:  / 0

IMG_5587Moksleivių vasaros atostogos dar tik įpusėjo, tačiau Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai tėvams nori priminti keletą dalykų, be kurių neapsieis nė vienas besimokantis vaikas.

RŪTA BABRAVIČIENĖ, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro skyriaus vedėja

Share

Vietoj Lietuvos elektrinės – Lietuvos energijos gamyba

Narių vertinimas:  / 0

_MG_0476Buvusioje Lietuvos elektrinėje tvyrojusi įtampa atslūgo.  Liepos 15 d., redakcijos žiniomis, 105 iš 110 remonto baro darbuotojų nesutiko pereiti dirbti į UAB „Kauno energijos remontas“ (KER), parašė prašymus išeitinėms kompensacijoms gauti, sutvarkė savo darbo vietas ir išėjo už elektrinės vartų.

Julija KIRKILIENĖ

Share

Laimėjo mūšį, bet ne karą

Narių vertinimas:  / 0

IMG_8306Dideliame kare prieš Kazokiškių sąvartyną Kazokiškių bendruomenė vieną kartą laimėjo mūšį. 2010 m. spalį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad taršos integracijos prevencijos kontrolės (TIPK) leidimas sąvartyno veiklai buvo išduotas pažeidžiant įstatymus, ir panaikino leidimą sąvartyną eksploatuoti. Per metus nuo sprendimo paskelbimo sąvartynas turi būti uždarytas arba gautas naujas TIPK leidimas.

Julija KIRKILIENĖ

Share

Įsteigta naujoji Lietuvos energija, AB

Narių vertinimas:  / 0

Elektrėnai, liepos 21 d. Vakar Lietuvos Respublikos Juridinių asmenų registre buvo įregistruota nauja bendrovė Lietuvos energija, AB, kuriai po akcinės bendrovės „Lietuvos energija“ ir akcinės bendrovės Lietuvos elektrinės reorganizavimo pabaigos bus perduotas šių bendrovių turtas, teisės ir pareigos.

Jūratė Kavaliauskaitė AB „Lietuvos energijos gamyba” Komunikacijos vadovė

Share

Kauno energetikos remontas Kruonyje ir Elektrėnuose remontuos elektrines

Narių vertinimas:  / 0

Kauno_energetikos_remontasSiekiant efektyvesnės ir skaidresnės veiklos ir remiantis kitų valstybių sėkminga patirtimi AB „Lietuvos energija“ valdomose Lietuvos elektrinėje ir Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje nuspręsta remonto veiklą perduoti išorės rangovui. Nuo liepos 18 d. šių elektrinių remontas patikėtas konkursą laimėjusiai UAB „Kauno energetikos remontas“.

Jūratė KAVALIAUSKAITĖ, AB „Lietuvos energija“ Komunikacijos vadovė

Share

Atsargiai, vandalai!

Narių vertinimas:  / 0

Atvaizd021Paprastai manoma, kad kelininkų darbas – tai tiesti ir tvarkyti kelius, juos prižiūrėti. Taip, tai pagrindiniai kelius prižiūrinčių įmonių uždaviniai. Tačiau ne tik tai. Nutiesti kelią – tik dalis darbo. Labai svarbu – užtikrinti saugų eismą kelyje. Tam ir yra skirti vadinamieji infrastruktūriniai  kelio objektai, tokie kaip kelio ženklai, apšvietimas, atitvarai ir pan. Tam skirtos ir tinklo tvoros, skiriančios kelius nuo miškų, kad laukiniai gyvūnai negalėtų staiga išbėgti į kelią, tokiu būdu sukeldami eismo įvykio pavojų.

Jurgis MONTGIRDAS

Share

Arvydas Vyšniauskas: turėsime atidžiai stebėti procesus

Narių vertinimas:  / 0

IMG_8920Praėjusią savaitę sukako šimtas dienų nuo naujos Elektrėnų savivaldybės tarybos pradžios. Nerašyta taisyklė skelbia, kad pirmąsias šimtą dienų naujai išrinktos valdžios kritikuoti nevalia, tad sukakus šiam terminui „Elektrėnų kronika“ skubėjo pakalbinti opozicijos lyderį, praėjusios kadencijos merą Arvydą Vyšniauską.

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

Share

Bendrovės darbuotojams draugiją palaiko šerniukas paklydėlis

Narių vertinimas:  / 0

IMG_9922Už Kazokiškių kaimo įsikūrusioje bendrovėje linksma: uodegas čia vizgina ne tik šunys, bet ir mažas kriuksintis šerniukas.

Ineta BRICAITĖ

Share

Žiurkių populiaciją būtina mažinti

Narių vertinimas:  / 0

ziurke1Žiurkės (lot. Rattus) – graužikų gentis, kurių pasaulyje aptinkamos 64 rūšys. Lietuvoje paplitusios tik 2 žiurkių rūšys – pilkoji arba rudoji (lot. Rattus norvegicus) ir juodoji arba laivų (lot. Rattus rattus) žiurkės. Deja, neretam Lietuvos gyventojui ir tų dviejų žiurkių rūšių yra per daug. Dėl šių gyvūnų dažnas esame patyrę didesnių ar mažesnių nuostolių. Žmogui žiurkės nuo seno kelia šleikštulį ir baimę. Įdomu, jog XV a. bažnyčia žiurkes prakeikė, paskelbdama jas pragaro tvariniais. Tačiau, žinant nepaprastą žiurkių gebėjimą protauti, greitai mokytis ir prisitaikyti prie kintančių gyvenimo sąlygų, jos kelia nuostabą ir susižavėjimą. Vakarų pasaulyje žiurkės simbolizuoja blogį, ligas ir mirtį, o rytuose laikomos proto simboliu. Dėl unikalių gebėjimų žiurkės visame pasaulyje tapo populiariu augintiniu. Laboratorijose su žiurkėmis išbandomi nauji vaistai, atliekami genetiniai, fiziologiniai bei kitokie tyrimai. Visgi laukinių žiurkių populiaciją būtina mažinti. Norint efektyviai jas naikinti reikėtų jas gerai pažinti. Šiame straipsnyje ir kalbėsime apie Lietuvoje gyvenančias žiurkes bei jų naikinimo būdus.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.