Naujienos

O, saldus žodi – laisve

Narių vertinimas:  / 1

spaudos diena vievyje

Albina SIDARAVIČIENĖ

Šiandien, kai laisvai, be baimės, išsakome savo mintis, skaitome tai, kas patinka, spaudos ir žodžio laisvė atrodo savaime suprantama.

Share

Pasveikinti ugniagesiai gelbėtojai

Narių vertinimas:  / 0

ugniagesiai

Gegužės 4 d. paminėta Šv. Florijono, gaisrų sergėtojų diena. Profesinės šventės proga susirinkusiuosius pasveikino administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Grybauskas, mero patarėjas Vaidas Andriejauskas, „Lietuvos energijos gamyba“, AB, generalinė direktorė Eglė Čiužaitė, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij, jaunųjų ugniagesių būrelio atstovai su vadove Aldona Kučinskiene ir kt.

Share

Semeliškių gimnazijos direktorė: ką turime, tą prižiūrime

Narių vertinimas:  / 0

semeliskeseJulija KIRKILIENĖ

Praėjusią savaitę Lietuvą apskriejo portale „lrytas.lt“ paskelbtas straipsnis: Semeliškių gimnazijoje atsitiko įvykis, prilygstantis vos ne terorizmo aktui – girtas moksleivis neva švaistėsi peiliu. Tas portale išspausdintas straipsnis dar kartą paliudijo, kodėl žmonės pasitiki vietine spauda – būdami arti, meluoti negalime, bet visuomenė turi teisę ir privalo žinoti, kas vyksta šalia mūsų.

Share

Žurnalistika šiandien: filtruoti, kas yra svarbu

Narių vertinimas:  / 0

spaudos dienaPasitinkant žurnalistų pasisavintą profesinę šventę – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – galvojau pasidalinti įspūdžiais apie Švedijos ambasadoje vykusią konferenciją „Spaudos laisvė demokratinėje visuomenėje“ ar iš Seime vykusios konferencijos „Visuomenės medijų raštingumas – saugios valstybės sąlyga“, bet...

Share

Aliosios tvenkinyje vėl gyvena karosai

Narių vertinimas:  / 0

IZUVINIMASUž Alesninkų tyvuliuojančio Aliosios upelio tvenkinio krantus ištisus metus apgula žvejai mėgėjai.

Share

Žemė - ne pyragas, nesuraikysi

Narių vertinimas:  / 0

zemesJulija KIRKILIENĖ

Kad ir kaip neteisybę norėtume įsprausti į kampą, ji vis išlenda ir sarkastiškai šaiposi iš teisybės beieškančių žmonių. Tokios mintys kilo susirinkime, į kurį Nacionalinės žemės tarnybos Elektrėnų skyrius sukvietė nuosavybės teisių atkūrimo į žemę laukiančius elektrėniškius.

Share

Naujienos iš savivaldybės tarybos posėdžio. Kad skubos darbo velnias nesurinktų

Narių vertinimas:  / 0

posed4

Julija Kirkilienė

Taryba kitam posėdžiui atidėjo sprendimo projektą dėl Vievio pirminės sveikatos priežiūros centro prijungimo prie Asmens sveikatos priežiūros centro. Opozicija ragino su reorganizacijomis neskubėti, kad skubos darbo, kaip sakoma patarlėje, velnias nesurinktų. Su vienu tokiu darbu Vievyje jau taip atsitiko. Kultūros ministerija pyst (kitoks ištiktukas niekaip netinka) ir nubraukė 290 tūkst. eurų, skirtų Vievio kultūros namų statybai. Gerai, kad tą liūdnąją žinią Aldona Kirkliauskienė pasakė tik posėdžio pabaigoje.

Share

Balandžio 27 d. - Medicinos darbuotojo diena. Gydytoja esu, nes norėjau padėti vaikams

Narių vertinimas:  / 2

IMG 7759Julija Kirkilienė

Nors Elektrėnai vadinami vienu jauniausių miestų (gyventojų vidurkis 42 metai), bet savivaldybėje įkurta gydymo įstaigų ir ten dirbančių medikų gyvena daugiau nei kituose rajonuose. Gal todėl dažnai ir abiturientai renkasi mediko profesiją. Elektrėnai gali didžiuotis medicinos mokslų daktaru, Elektrėnų neiškeitusio į sostinę, Arūnu Kulboka. Bet ne mažiau didžiuotis galima ir tais elektrėniškiais, kurie garbingai gydytojo darbą dirba kituose miestuose. Viena iš jų – Inga Sidaravičiūtė-Ivaškevičienė, Santariškių vaikų klinikų gydytoja.

Share

Paminėta Lietuvos energetikų diena

Narių vertinimas:  / 0

EKŪ2017 m. balandžio 21 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose buvo paminėta profesinė šventė – Lietuvos energetikų diena, kuri Lietuvos Respublikos ūkio ministro Petro Čėsnos 2003 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 4-32 nustatyta ir švenčiama kasmet balandžio 17 dieną. Prieš šventę įmonių darbuotojai turėjo galimybę apsilankyti Šv. Jonų bažnyčioje ir Vilniaus universiteto bibliotekoje. Šilumos tiekimo įmonių vadovai, taip pat ir UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ generalinis direktorius Ričardas Leckas, dalyvavo Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos visuotiniame ataskaitiniame narių susirinkime.

Share

2017-ieji - TAUTINIO KOSTIUMO METAI Rankdarbiai širdžiai pamaloninti

Narių vertinimas:  / 0

tautinis rubas

Balandžio 25 d. į jaukiai papuoštą Pastrėvio biblioteką bendruomenę sukvietė vyresnioji bibliotekininkė Danutė Kananavičienė, kuri organizavo renginį, skirtą Tautinio kostiumo metams. Ypatingas šis renginys tapo ir tuo, kad jame buvo pristatyta   Angelės Gliaudelienės ir Bronės Cibulskienės rankdarbių paroda „Rankdarbiai širdžiai pamaloninti“. Pažinodama šias pastrėvietes ir matydama jų rankų darbus, Danutė surengė šią parodą, kad kuo daugiau žmonių pamatytų ir sužinotų apie darbščias moteris.

Share

Kultūros darbuotojų išvyka į Lenkiją

Narių vertinimas:  / 0

kulturos

Balandžio 15-oji - Pasaulinė Kultūros diena ir šiai dienai paminėti Elektrėnų savivaldybės kultūros darbuotojams savivaldybės administracija padovanojo kelionę į Lenkiją balandžio 13-ąją.

Share

Mažoji knygų mugė skaičiuoja dešimtmetį

Narių vertinimas:  / 0

knygu mugeKnygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą. [Fransis Bekonas]

Laikas palankus ir Elektrėnų viešosios bibliotekos lankytojams, ir mums, bibliotekos darbuotojams, skaičiuojantiems jau 10-tuosius Mažosios knygų mugės metus. Jau tapo tradicija, kad Bibliotekų savaitės metu į miesto biblioteką suvažiuoja daugybė mažesnių ir didesnių leidyklų pasidžiaugti savo naujai išleistais kūriniais, susitinka pasidalinti patirtimi, pradžiuginti savo skaitytoją.

Share

Sveiki sulaukę Prisikėlimo šventės

Narių vertinimas:  / 1

kun. Mindaugas SabonisVelykos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio.

Istorikai ir tyrinėtojai sako, kad Velykos mūsų protėvių buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė, bet atėjus krikščionybei Velykos sutapatintos su Kristaus Prisikėlimu. Daugiatautei Elektrėnų savivaldybės visuomenei abi šventės yra svarbios, o didysis Velykų laukimas visiems prasidėjo nuo Verbų sekmadienio ir tęsiasi visą Didžiąją savaitę. Savivaldybės krikščioniškajai bendruomenei šios šventos Velykos ypatingos tuo, kad Kaišiadorių (vyskupijai priklauso visos savivaldybės parapijos) katedroje palaidotas arkivyskupas Teofilius Matulionis (1873–1962), kuris šiais metais birželio mėn. bus paskelbtas palaimintuoju. Savivaldybės krikščionys taip pat gali didžiuotis tuo, kad vienas iš T. Matulionio beatifikacijos bylos rengėjų yra elektrėniškis, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kapelionato kapelionas, bažnytinės teisės daktaras, kun. M. Sabonis.

Share

Lietuvos rykštė - priklausomybės ir smurtas

Narių vertinimas:  / 0

uz saugia Lietuva

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

Alkoholio suvartojimo statistika Lietuvoje šokiruoja. Baimę dėl situacijos Lietuvoje ir mūsų šalies ateities beveik kasdien sustiprina protu nepaaiškinami nusikaltimai, įvykdyti neblaivių ar nuo narkotikų apsvaigusių asmenų. Reaguodama į šią liūdną statistiką prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai inicijavo nacionalinę socialinio saugumo kampaniją „Už saugią Lietuvą“, prie kurios prisijungė daugybė žinomų Lietuvos žmonių. Kovo 31-ąją Elektrėnų savivaldybės posėdžių salėje vyko konferencija, kurioje socialinės paramos ir švietimo įstaigų vadovai bei socialiniai darbuotojai diskutavo, kaip padėti socialinės rizikos šeimoms, ką gali nuveikti kiekvienas, kad Lietuva taptų šalimi, kurioje būtų gera gyventi kiekvienam.

Share

„Misija Sibiras’17“ – gyvenimo misija, tapk jos dalyviu!

Narių vertinimas:  / 0

sibiras17„Misija Sibiras“ idėja, gimusi prieš 12 metų, pavirto į milžinišką reiškinį – 15 ekspedicijų, 10 dokumentinių filmų, šimtai fotografijų parodų, tūkstančiai pristatymų mokyklose ir bendruomenėse. Apie projektą „Misija Sibiras“ skaičiais kalbėti galima be galo, bet projekto pagrindinis tikslas ne rodikliai ar rekordai, o noras išsaugoti istoriją gyvą čia ir dabar. Jau nuo šiandien organizatoriai skelbia registracijos pradžią ir kviečia prisidėti prie šio reiškinio ir tapti 2017 m. projekto dalimi.

Share

Tarybos posėdis: vieniems panašus į cirką, kitiems – į pageidavimų koncertą

Narių vertinimas:  / 1

posedis03Julija KIRKILIENĖ

Savivaldybės tarybos posėdžiai paprastai vyksta paskutinį mėnesio trečiadienį, yra atviri, vieši ir nenuobodūs. Posėdžiuose dalyvauti gali kiekvienas pageidaujantis arba gali stebėti tiesioginę transliaciją internetu. Bet svarbiausi klausimai išdiskutuojami komitetuose, todėl, pasak opozicijos lyderio Viktoro Valiušio, tas viešumas kartais primena kalinių sunumeruotus anekdotus: tarybos nariai žino apie ką kalbama, o pašaliniai lieka nesupratę. Todėl „Elektrėnų kronikos“ darbuotojai dalyvauja kiekviename posėdyje ir apie tai, kas gyventojams svarbu žinoti, papasakoti stengiasi žmogiška kalba.

Share

Nuosavybės atkūrimui žemės bus siūlomos balandį

Narių vertinimas:  / 0

IMG 5941Virginija JACINAVIČIŪTĖ

Elektrėniškė Emilija Butkevičienė nuo 2008 metų teismo keliu bando susigrąžinti žemę, kuri anksčiau priklausė jos mamai Emilijai Katulytei Binkulienei. Didžiąją dalį nuosavybės moteris jau atgavo, tačiau liko 20 arų, dėl kurių niekaip negalima padėti taško žemės susigrąžinimo istorijoje.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.