Naujienos

Gobšumas frajerį pražudė

Narių vertinimas:  / 0

policijaJulija Kirkilienė

 

Kai Vilniaus kriminalinė policija rugsėjo 13 dieną pateikė informaciją apie sulaikytą stambų narkotikų kiekį, Daugirdiškes priskyrė Trakų rajonui. Iš tiesų kino filmo verti vaizdai vyko Daugirdiškėse, vienoje prabangioje sodyboje, kurioje filmuojami televizijos serialai, o pagrindinis įtariamasis narkotikų byloje yra mūsų savivaldybės gyventojas, save pristatantis verslininku ir gyvenantis, kaip ir jo bendras, prabangiai įrengtame name, tik kitame savivaldybės krašte – prie kelio tarp Vievio ir Žebertonių. 36 metų vyras, auginantis mažametį vaiką, nesusimąstė apie tai, kad dėl jo gobšumo – praturtėti už narkotikų platinimą – daug tėvų lieja ašaras dėl savo vaikų, daug jaunų žmonių gyvybių narkotikai nusineša.

Share

Rudenėlio pasveikinimas

Narių vertinimas:  / 2

 artojai

Julija KIRKILIENĖ

 

Savivaldybės žemdirbiai rude­nė­lį pasveikino artojų varžybomis, o vos tik diena susilygina su naktimi, iškart po lygiadienio (09-22), savivaldybės seniūnijų aikštėse pradūzgia rudens gėrybių šventės. Ir  nors dar ne visi žemdirbiai, pasak Juozo Erlicko, į lauką rugius išlydėjo ir bulvių vaikus parsivedė į klėtį, bet šventė Elektrėnuose rugsėjo 24 dieną įvyks, nes jai ruošiasi ne tik žemdirbiai, bet ir gausios miestiečių organizacijos. 

Share

Vilija Blinkevičiūtė: daugiau investuokime į mūsų vaikus

Narių vertinimas:  / 0

V. BlinkeviciuteRimantas KAZLAUSKAS

 

Su Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininke Vilija Blinkevičiūte kalbame apie vaikų skurdo mažinimo galimybes.   

Gerbiama Vilija, Seime svarstomos paramos šeimoms didinimo galimybės. Kaip Jūs vertinate šiuos projektus?

Labai gerai vertinu bet kokias iniciatyvas didinti paramą šeimoms ir ypač – vaikams. Vaikų apsauga nuo skurdo turi tapti pirmaeiliu politikų rūpesčiu.  Akivaizdu, jog skurdas ne tik skaudžiai žeidžia vaikus, bet ir lemia jų tolesnį gyvenimą. Tokiems vaikams dažnai sunkiau sekasi mokytis, įgyti norimą profesiją, įsitvirtinti darbo rinkoje bei užtikrinti savo vaikų gerovę. Ir nereikia taupyti vaikų sąskaita. Juk investicijos ankstyvoje vaikystėje atsiperka lyginant su tuo, kiek visuomenei kainuoja vėliau galinčių kilti problemų sprendimas. Todėl esu įsitikinusi, kad įmanoma rasti finansinių rezervų dar labiau padidinti vaiko pinigus, mokėti juos visiems vaikams ir grąžinti visų pradinukų nemokamą maitinimą. Ir niekada nepritarsiu, kad tai būtų daroma kitos paramos šeimai mažinimo sąskaita.

Share

Vaikų priežiūra įstaigose: vidaus reikalas ar visuomenės interesas

Narių vertinimas:  / 4

vaikaiJulija KIRKILIENĖ

 

Tai atsitikti gali bet kurioje vaikų ugdymo įstaigoje: pedagogas neleistinai auklėja ugdytinį, o apie tai sužinoję tėvai nenori tokiems pedagogams patikėti savo vaikų. Ir kaip to nenorėtų Elektrėnų savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramunė Veronika Sadauskienė – žmonės, nesulaukdami pagalbos valstybės tarnybose, pagalbos ieško per viešumą. 

Share

Vaikų žaidimų aikštelės: vaikų džiaugsmui ar grėsmė saugumui

Narių vertinimas:  / 2

 IMG 0105Julija Kirkilienė

 

Elektrėniečiai nebeturėtų priekaištauti valdžiai, kad šunis myli labiau nei vaikus: šunims aikštelių yra, vaikams - ne. Elektrėnuose statomos dvi naujos, didelės vaikų žaidimų aikštelės, bet žmonės nerimauja, kad tos aikštelės vaikams gali atnešti ne džiaugsmo, o nelaimių. 

Share

Artėja tamsus metų laikas: kaip išvengti nelaimingų atsitikimų keliuose

Narių vertinimas:  / 1

auto

  Julija KIRKILIENĖ

 

Kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, kurio atkarpos dalis eina ir per Elektrėnų savivaldybę, šiais metais jau žuvo 10 žmonių. Magistralę prižiūrinti Vievyje įkurta Valstybės įmonė „Automagistralė“ atlieka švietėjišką veiklą, ragindama visus eismo dalyvius: vairuotojus, keleivius ir pėsčiuosius elgtis kelyje saugiai, nuolat išlikti akyliems, kad būtų išvengta skaudžių eismo nelaimių bei sunkių suža­lojimų ir beprasmių mirčių.

Share

Socialinės reabilitacijos centro veikla – padėti žmonėms, bet ne įstaigos vadovei

Narių vertinimas:  / 0

pakalniskesePakalniškėse prieš devynerius metus  įkurtame Elektrėnų socialinės reabilitacijos centre (toliau - Centras) laikinai apgyvendinami žmonės, kurie dėl socialinių problemų negali savarankiškai pasirūpinti visaverčiu asmeniniu, šeimos gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Visus tuos metus centrui vadovavusi Edita Kizlienė įtariama įvairiais interesų supainiojimais ir mero Kęstučio Vaitukaičio įsakymu atleista iš darbo. 

Share

Rugsėjis nuskambėjo mokyklos skambučiu

Narių vertinimas:  / 0
pradineje
Virginija Jacinavičiūtė
 
Atvertėme dar vieną kalendoriaus lapą, kuriame pažymėtas rugsėjis, į Elektrėnų savivaldybės mokyklų klases ir darželių grupes šiemet sušaukęs 3785 ugdytinius.
 
Gyvenimas dinamiškas, jis reikalauja vis daugiau žinių ir įgūdžių, todėl ir švietimo įstaigos kiekvieną rugsėjį pradeda su naujais iššūkiais. Šiemet naujovių – visa puokštė: 10 dienų pailginti mokslo metai, visose šalies mokyklose bus įgyvendinama bent po vieną patyčių ir smurto ar kitą prevencinę priemonę, daugiau dėmesio bus skiriama praktiniams įgūdžiams, abiturientai nuo šių mokslo metų galės rinktis brandos darbą. Jei mokinys už šį darbą gaus 9–10 balų įvertinimą, tai bus naudinga stojant į universitetą, nes bus pridėta 0,25 stojamojo balo. Tikimasi, kad brandos darbas padės at­skleis­ti moksleivių gebėjimą bendradarbiauti, planuoti mokymąsi, atsirinkti ir susisteminti informaciją ir pan.
Share

Naujieji mokslo metai - švietimo bendruomenių susitelkimo metai

Narių vertinimas:  / 1

DagysJulija Kirkilienė

 

Šis rugsėjis atėjo kartu su naujovėmis švietimo sistemoje. Apie tai, kaip Elektrėnų mokyklos pasitinka šiuos mokslo metus ir naujoves, kalbame su savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Džeraldu Dagiu.  

Share

Vilniečiai Elektrėnuose: vieni kultūrą kelia, kiti – melžia

Narių vertinimas:  / 2

posedis

Julija Kirkilienė

 

Savivaldybei neblogai sekasi vystyti sporto, švietimo ir kultūrinę veiklą. Į laisvas konkursines savivaldybės įstaigų vadovų vietas konkursus vis dažniau laimi specialistai iš sostinės. Tik su nekilnojamuoju turtu savivaldybei tvarkytis nesiseka: toks vilnietis Gytis Daugėla jau daugiau nei 15 metų savivaldybę dėl marių pakrančių pritaikymo turizmui „už nosies vedžioja ir melžia“.  

Share

Seimo narė Laimutė Matkevičienė: dėkoju žmonėms už suteiktą galimybę

Narių vertinimas:  / 1

ligoninejeIr tiems, kurie nesidomi politika, ir tiems, kurių favoritai politikoje yra kiti, nei išrinko dauguma rinkėjų, verta žinoti, kuo gyvena politikai, atstovaujantys mums, priimantys sprendimus, nuo kurių priklauso piliečių gyvenimo kokybė. Šį kartą pakalbinome Seimo narę, išrinktą su partija Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjunga,  kelių tarpparlamentinių ryšių grupių narę, Tarpparlamentinių ryšių su Lotynų Amerika ir Karibų salomis grupės pirmininkę Laimutę Matkevičienę.

Share

Vievio kultūros centras turi naują veidą

Narių vertinimas:  / 0
MuskietaiteRimantas Leonavičius
 
Penktadienį, rugpjūčio 18 d.,  aplankiau Vievio kultūros centrą, kuris, deja, įsikūręs tikrai nežavinčiame – prastos būklės – pastate. Prie kavos puodelio pakalbinau naują kultūros centro darbuotoją, renginių organizatorę Agnę Muškietaitę.
Share

Gyvenimas su bendraturčiu: svarbu žinoti ir laikytis įstatymų

Narių vertinimas:  / 0
kaimynaiJulija Kirkilienė
 
Gyvenimas name, kurio bendra­turčiai yra bent du  kaimynai, kar­tais yra blogesnis nei gyvenimas bute su bendra virtuve. 
Share

Javapjūtės pradžia: valgysime kokybišką duoną

Narių vertinimas:  / 1
malunasJulija KIRKILIENĖ
 
Javapjūtė šiais metais vėluoja porą savaičių, bet pirmasis derlius rodo, kad grūdai pribrendo kokybiški, o derlius bus gausus.  Rugpjūčio 8 dieną į Vievio malūną – „Malsena Plius“ – pristatyta pirmoji Baltijos šalyse avižų mašina, o Elektrėnų savivaldybės ūkininkų sąjungos pirmininkas Algirdas Grotuzas pirmąjį rugių derlių atvežė dieną anksčiau.   
Share

Socialinė globėja Rima: aš padedu vaikui augti

Narių vertinimas:  / 3
Rima GataveckieneVirginija Jacinavičiūtė
 
Įsivaizduokite, kad jūsų namuose staiga atsiranda kūdikis, o jūs neturite nė vieno daikto, kuris  reikalingas naujagimiui. Tai ne nuotykių filmo scenarijus, o tikra istorija, kuri liepos viduryje nutiko Lazdėnuose gyvenančiai Rimai Gataveckienei. Moteris per pusantros valandos ištarė „taip“ Vaiko teisių apsaugos darbuotojams, paprašiusiems pagloboti penkių dienų kūdikį, kuris buvo paimtas iš girtaujančios šeimos.
Share

Ežerų krašte nėra vietos nusimaudyti

Narių vertinimas:  / 3

pakrante

Julija Kirkilienė

  

Lietuvoje prie visų aukštų kainų, emigracijos ir kitų bėdų prisideda dar viena:  vieni žmonės turi galimybę prie nuosavų vandens telkinių gyventi ir pramogauti, o kitiems, kaip tiems Prano Vaičaičio aprašytiems vaikams, tenka tik per tvorą žiūrėti ir galvoti: „...O Dieve! Nors sykį, kad šitaip smagiai/ Galėčiau po sodą bėgioti, vartytis...“. Tiesa, Beižionių ir Stelmošiškių kaimų gyventojai  ne po sodą, o prie ežero norėtų vartytis, bet ežerai dabar užtverti tvoromis, užkardais uždėti, o žmonės, norintys prie ežero prieiti, piktais žodžiais palydimi. 

Share

Vasarą Vievyje plytomis lyja

Narių vertinimas:  / 0
statybosTomas LOIBA
 
„Elektrėnų kronikos“ redakciją pasiekė susirūpinusio vieviečio  laiš­kas. Pasak jo, kaimynystėje, Seme­liškių gatvėje  stūksojusios, okupacijos laikais statytos katilinės teritorijoje, nekontroliuojamai zuja darbininkai ir statybinė technika. Jie, griaudami daug metų neveikiantį masyvą, teršia aplinką ir kelia pavojų aplin­kiniams. Negana to, chaosas vyksta neaptvertoje teritorijoje!
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.