Naujienos

Elektrėnų savivaldybės VVG dalyvavo bendruomenių šventėje

Narių vertinimas:  / 0

vvg2016 m. rugsėjo 3 d. Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre, įvyko I tarptautinė vietos bendruomenių šventė-mugė, skirta Bendruomenių metams paminėti. Mugėje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupė (toliau – VVG) kartu su Pastrėvio, Kietaviškių, Žebertonių, Abromiškių, Kurkliškių, Vievio „Aktėvystės“ bendruomenių atstovais.

Share

Elektrėniškių pasirinkimas: amatininkas

Narių vertinimas:  / 1

profeJulija Kirkilienė

Elektrėnų profesinio mokymo centre į pirmą kursą susirinko 750 moksleivių. Tai beveik dvigubai tiek, kiek mokosi „Versmės“ gimnazijoje. Tie, kurie nori baigti gimnaziją, profesinėje taip pat tapo gimnazistais, nes mokymo įstaiga turi gimnazijos statusą. Privalumas čia toks, kad po dvejų mokslo metų moksleiviai gauna atestatą, o dar po metų įsigyja ir specialybę. Moksleivius į Profesinio mokymo centrą, pasak direktorės pavaduotojos Linos Ališauskienės, traukia naujausios technologijos ir tai, kad už pažangų mokymąsi mokama stipendija.

Share

Septynių bokštų kolonadai – 20 metų

Narių vertinimas:  / 4

Julija KIRKILIENĖ

Bažnyčios 20-metisPagal Konstituciją Lietuvoje bažnyčia nuo Valstybės yra atskirta. Bet išskirtinės architektūros bažnyčios šalį puošia nuo seniausių laikų.

Share

Gintario ekskursijos – kitokios

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

AzuolasSakoma, kad norint būti laimingam, reikia dirbti tokį darbą, kurio nereikėtų dirbti. Elektrėnietis Gintaris Porutis, organizuojantis turistines pažintines ekskursijas po Lietuvą, Kuržemę (Latvija) ir buvusią Prūsiją (Lenkija), sako kaip tik ir dirbantis tokį darbą.

Share

Nuo… Iki...

Narių vertinimas:  / 0

Naujienos iš savivaldybės tarybos posėdžio

Julija Kirkilienė

posedisŠį kartą tarybos posėdis pradėtas buvo ne tik gimtadienių sveikinimais... Taryba nutarė Elektrėnų garbės piliečio vardą suteikti klebonui, dekanui, monsinjorui Jonui Sabaliauskui. Baigtas posėdis buvo liūdnomis naujienomis apie savivaldybėje užregistruotą kiaulių marą ir diskusijomis apie neprižiūrimą Kazokiškių priešgaisrinį rezervuarą, kuriame nuskendo vaikas. Apsvarstyta birželio 29 dienos posėdyje buvo pusšimtis klausimų, įskaitant paklausimus ir pasiūlymus. Trims sprendimo projektams nebuvo pritarta.

Share

S. Kuzmos palikimas savivaldybėje

Narių vertinimas:  / 0

Ši liga – ne mirčiai, bet Dievo garbei (Ištrauka iš Evangelijos pagal Joną)

Julija Kirkilienė

keliasPrieš ketverius metus miręs skulptorius, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Stasys Kuzma Elektrėnuose paliko žinomus darbus – skulptūras „Prisikėlęs Kristus“ ir „Marija su mažuoju Kristumi“ bažnyčioje. O žymiosios skulptūros „Lozoriau, kelkis“, birželio 3 d. atidengtos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų kiemelyje, muliažas nuolatinę vietą surado Vievio kelių muziejuje.  

Share

Nuo linkėjimų iš Maskvos iki kunigų padėkos

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

IMG 7589Septyniolikti metai dalyvauju tarybos posėdžiuose, kad apie ten priimamus sprendimus supažindinčiau skaitytojus. Dabar jau dirba penktoji Elektrėnų savivaldybės tarybos kadencija. Per tuos metus tarybos darbas, žinoma, tapo kokybiškesnis, ir jei ne opozicijos kaišiojami smeigtukai į riedančius ratus, taryba galėtų vien tik džiaugtis ledo ritulininkų atvežtais linkėjimais iš Maskvos ar kunigų padėkomis už bažnyčių rėmimą.

Share

Apie piketus ir svarbius sprendimus

Narių vertinimas:  / 2

Julija Kirkilienė

Tęsinys. Pradžia Nr. 17

Tęsiame reportažą apie balandžio 27-osios tarybos posėdį.

posedisArtūras Žvejys, trumpai pastovėjęs už posėdžių salės lango, dingo. Nesužinojau, ar jį nuvarė pranešimą apie policijos pareigūnų veiklą posėdyje skaitęs Viešosios policijos skyriaus viršininkas Edgaras Telinskis, ar pats, sulaukęs žurnalistų dėmesio, susivyniojo savo plakatus. O salėje darbas virė vos ne visą dieną.

Share

Investicijos Vievyje: daug proto, pastangų ir pinigų

Narių vertinimas:  / 1

Julija Kirkilienė

IMG 6502Vievyje atidaryta dar viena gamykla. Nauja polistireninio putplasčio gamykla „Etna“ Vievyje investavo per 3 mln. eurų į gamyklos pastatus ir įrangą, 16 savivaldybės žmonių jau surado įdomų ir neblogai apmokamą darbą, 4,5 ha apleistos teritorijos Statybininkų gatvėje sulaukė šeimininko, o statybininkai – naujo namų apšiltinimo produkto.

Share

2016-ieji - Vietos bendruomenių – metai

Narių vertinimas:  / 2

Silvija Bielskienė

3AktėvystėPriešistorinės žmonių bendrijos kūrėsi išgyvenimo tikslais, todėl visi grupės individai privalėjo dirbti ir veikti kartu.

O kuo taip svarbios bendruomenės dabar, kad Seimas net visus 2016 metus paskelbė Vietos bendruomenių metais?

Kaip ir kuo alsuoja Elektrėnų savivaldybėje gyvuojančios 26 bendruomenės? Kalbinau kai kurių bendruomenių vadovus, kad su skaitytojais pasidalintų, kokiais džiaugsmais ir skauduliais, nuveiktomis ir planuojamomis veiklomis jie gyvena.

Share

Naujienos iš savivaldybės tarybos posėdžio. Demokratėjimas

Narių vertinimas:  / 0

posediJulija Kirkilienė

Nuo šiol kiekvienas tarybos narys galės prieiti prie savivaldybės informacinių sistemų KONTOROS informacijos. Tai yra, kiekvienas tarybos narys žinos apie gaunamus ir siunčiamus raštus bei mero ir administracijos direktoriaus pasirašytus įsakymus ir potvarkius. „Demokratėjame“,- atsakė meras Kęstutis Vaitukaitis opozicijai, padėkojusiai valdančiajai daugumai už tokį priimtą sprendimą. O tai reiškia, kad nuo šiol nė vienas tarybos narys negalės pasiteisinti, kad nežinojo kokios nors informacijos, kaip teisinasi dabar prieš Kurkliškių bendruomenę nežinoję informacijos apie planuojamą krematoriumo statybą.

Share

Moterims tolimųjų reisų vairuotojos darbas – poilsis

Narių vertinimas:  / 15

vaidaVirginija Jacinavičiūtė

„Kodėl vyrai nesiklauso, o moterys nesiorientuoja žemėlapiuose“, - taip skamba į 33 kalbas išverstas bestseleris, kuriame analizuojami vyrų ir moterų skirtumai. Dėl pirmosios pavadinimo dalies nesu tikra, tačiau su antrąja nesutikti verčia konkretūs faktai, kad moterys vairavimu nenusileidžia vyrams. Keliautojai pasakys, kad nieko keisto kitose Europos šalyse pamatyti moterį už sunkvežimio vairo. Toks vaizdas Lietuvoje – vis dar retenybė, tačiau šią profesiją besirenkančių moterų vis daugėja. Kad vairuoti sunkvežimį gali tik vyrai, paneigė elektrėnietė Vaida Markevičienė, dirbanti tolimųjų reisų vairuotoja.

Share

Atviras Kurkliškių kaimo bendruomenės laiškas Elektrėnų savivaldybės merui ir Tarybai Apie teismo sprendimus, įstatymus ir mero poziciją

Narių vertinimas:  / 4

Praėjusią savaitę Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis vietinėje spaudoje ir internete išplatino pranešimą apie teisminius ginčus dėl žemės naujai suformuotose Kurkliškių kapinėse naudojimo būdo ir informavo, kad apskundė Vilniaus apygardos administracinio teismo 2016 m. vasario 29 d. sprendimą, kuriuo buvo panaikintas Elektrėnų savivaldybės mero 2015 m. rugpjūčio 31 d. potvarkis, atvėręs kelią UAB „Ligamis“ pradėti krematoriumo projektavimo procedūras Kurkliškėse. Pranešime meras pateikia ir argumentus, kuriais remiantis apsisprendė skųsti minėtą teismo sprendimą. Perskaitę mero argumentus, norėtume paklausti, kiek dar meras klaidins savivaldybės gyventojus, o Taryba toleruos tokį mero elgesį?

Share

Iš J. Pakalnio konkurso sugrįžus

Narių vertinimas:  / 0

emilisGruodžio konservatorijoje vyko XXIV respublikinis Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursas. Konkurso tikslas – kelti atlikimo pučiamaisiais instrumentais meninį lygį, atskleisti jaunus, perspektyvius muzikus.

Share

Kazokiškių sąvartynas – be priežiūros palikta atominė stotelė

Narių vertinimas:  / 0

seimeJulija Kirkilienė

Šeši teismai pripažino, kad Kazokiškių sąvartynas pastatytas neteisėtai, bet Valstybė nereikalauja, kad teismo sprendimai būtų  vykdomi. Per 9 sąvartyno veiklos metus nė viena valstybinė institucija nesiėmė deramai ištirti sąvartyno poveikio aplinkai ir žmogui. Kazokiškių bendruomenė kartu su Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus tarybos pirmininku Leonu Kerosieriumi bei opozicijoje dirbančiais savivaldybės tarybos nariais ir Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signatarais dar kartą ieško pagalbos visose šalies valdžios instancijose ir Jungtinių Tautų organizacijoje, kad šie rastų kompensacinių, atstatomųjų ir prevencinių priemonių Kazokiškių ir apylinkių gyventojams bei gamtai apginti.

Share

Verbos – sėkmę nešantis suvenyras, atsparus laikui

Narių vertinimas:  / 1

verbosIki Velykų likus vos porai savaičių Elektrėnų savivaldybėje moterys skuba surišti kuo įdomesnes verbas, kad Verbų sekmadienį „velnias uodegos į rankas neįbruktų...“. Verbas rišti elektrėniškes mokanti tautodailininkė Ona Patronaitienė kiekvieną dieną verbų rišimo pamokas veda vis kitoje organizacijoje. Kovo 7 dieną tokios pamokos vyko Elektrėnų neįgaliųjų draugijoje.

Share

Seniūnijos kasdienybė ir šventės

Narių vertinimas:  / 1

seniūnijos išlaidosJulija Kirkilienė

Elektrėnų seniūnijoje gyvena beveik 60 proc. visos savivaldybės gyventojų, todėl čia ir problemų susikaupia daugiausiai. Apie tai, kokios didžiausios seniūnijos bėdos ir kaip jas sprendžia, seniūnaičių sueigoje vasario 7 dieną beveik 2 valandas kalbėjo Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.