Naujienos

Pranciškus Jurgutis nuo baudos neišsisuko

Narių vertinimas:  / 1

jurgutTeismų maratonais dabar garsėjantis uostamiesčio verslininkas, buvęs bankrutavusios bendrovės "Klaipėdos hidrotechnika" ir daugelio kitų vadovas Pranciškus Jurgutis nesulaukė jo apeliacinį skundą nagrinėjusio teismo malonės ir turės susimokėti 1 883 eurų baudą už trukdymą antstolio veiklai bei melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą.

Skirtingai nei P. Jurgutis, jo bendrininku tapęs vairuotojas Kęstutis Jasaitis (gim. 1970 m.), už pranešimą apie nebūtą nusikaltimą gavęs 753,2 Eur dydžio baudą, su tokiu sprendimu susitaikė ir jo neskundė.

Share

(Ne) pamiršta Abromiškių ligoninė

Narių vertinimas:  / 2

abroJulija Kirkilienė

To, ką turi Elektrėnų savivaldybės žmonės, pavydėti gali net didmiesčių gyventojai – reabilitacijos ligoninę Abromiškėse.

Nereikia mums važinėti į kurortus – visas procedūras galime atlikti arti, bet dažnai apie tai pamirštame. Abromiškių reabilitacijos ligoninė, minėdama 40 veiklos metų sukaktį, savivaldybės gyventojams primena, kad specializuota gydymo įstaiga teikia medicininės reabilitacijos ir antrinės sveikatos priežiūros paslaugas vaikams ir suaugusiems. Ligoninė savo pacientams šiais metais siūlo naujovių.

Share

YAMAHA muzikos mokykla – puiki galimybė atsiskleisti augančiai asmenybei

Narių vertinimas:  / 0

yamahaEglė BUTKUTĖ

,,Muzika – geriausia paguoda nuliūdusiam žmogui“,- dar 16 amžiuje teigė Martynas Liuteris. Elektrėnuose įsikūrusi YAMAHA muzikos mokyklos klasė ne tik ugdo vaikų muzikinę klausą, moko pajausti muziką, ja džiaugtis, tačiau ir skatina šeimas kuo daugiau laiko praleisti kartu.

Share

Kad Seimo sėkmė taptų mūsų sėkme

Narių vertinimas:  / 0

Seimo nariaiPradėjo darbą naujasis Seimas, kuriame dirba du mūsų krašto atstovai: Trakų rajone gyvenantis Jonas Liesys ir Kaišiadorių rajone gyvenanti Laimutė Matkevičienė. Abu jie atstovauja ir Elektrėnų savivaldybės gyventojams, nes Elektrėnų savivaldybė yra padalinta į dvi rinkimų apygardas: Trakų-Vievio ir Kaišiadorių-Elektrėnų. Seime jau suformuotos frakcijos. Valdančiojoje Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje dirba L. Matkevičienė, o Liberalų sąjūdžio, kuriai priklauso J. Liesys, frakcija pasiskelbė dirbsianti opozicijoje.

Share

Bendruomeniškumo stygius, prasmė ir svarba

Narių vertinimas:  / 1

zvakesJulija Kirkilienė

Elektrėnų savivaldybėje registruotos net 27 bendruomenės. Būna gi, kad mažoje savivaldybėje kartais net bendruomenių pirmininkai vieni kitų nepažįsta. O kaip nepažindamas pasidalinsi gerąja patirtimi, kaip vieniems iš kitų pasimokyti šiais bendruomenėms skirtais metais? Tuo susirūpinę Abromiškių bendruomenės ir Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės aktyvistai nusprendė vykdyti projektą „Bendruomeniškumo svarba mūsų gyvenime“. Kaip rašė amerikietis psichologas Abrahamas Maslow, priklausymas grupei – vienas iš esminių žmogaus poreikių, kurio nepatenkinęs jis jaučiasi nesaugus, pasimetęs, jam sunku suvokti, kas jis yra.

Share

Vietoj valdiškų namų - integrali pagalba namuose

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

IMG 2020„Angelas sargas ta Edita ir visos moterys, kurios lanko mano namus“,- šypsosi po insulto sveikstanti 97 metų vieviškė Elena Dereškevičienė. O penkerius metus nevaikščiojanti Marijona Kaluževičienė sako, kad vienintelis jos džiaugsmas, kad žmonės apsilanko jos namuose. To džiaugsmo moterys turėtų daug mažiau, jei Elektrėnų socialinių paslaugų centras nevykdytų projekto „Integrali pagalba namuose“, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis.

Share

Nė vienas mirusysis nepamirštas

Narių vertinimas:  / 0

velinesJulija KIRKILIENĖ

Lapkričio pabaiga, tai dienos, kai lyg kalbamės su mirusiaisiais apie tai, ko nespėjome pasakyti gyviems esant. Tarp Vėlinių gėlių, žvakučių ir maldų, manome, reikia ir informacijos apie laidojimą bei mirusiųjų pagerbimą Elektrėnų savivaldybėje.

Share

Gerbiamieji Elektrėnų savivaldybės gyventojai,

Narių vertinimas:  / 1

Elektrėnai – jau ketvirtas Lietuvos miestas, kuriame vyks Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamas ir Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuotas seminarų ciklas, skirtas skatinti viešųjų pastatų ir daugiabučių namų modernizavimo procesą.

Spalio 25 d. (antradienį) vyksiančio seminaro metu išsklaidysime nepagrįstus mitus apie renovaciją, paneigdami nuostatas, kad renovacijos procesas yra ilgas, painus ir sudėtingas. Atsakysime į būsto administratorių ir bendrojo naudojimo objektų valdytojų klausimus, susijusius su konkrečiais pastatų atnaujinimo atvejais ir problemomis.

Share

Tiesos eliksyras

Narių vertinimas:  / 3

IMG 9577Prisimenate, kaip iš Vilniaus savivaldybės, apsimetęs STT pareigūnu, vagis paėmė automobilį. Vėliau vienoje degalinėje jis įsipylė degalų ir nesumokėjęs nuvažiavo. Elektrėnų PK pareigūnai vagį greitai išaiškino, sulaikė ir dar pas jį surado „Tiesos eliksyro“, kurį vežė į Elektrėnų ligoninę už kažkokią jam blogai suteiktą paslaugą. Eliksyras į ligoninę nepateko. Pro Elektrėnų pareigūnų akis nepraslysta įžūlūs vairuotojai, drįstantys atvažiuoti į komisariatą su kvapeliu ar be vairuotojų teisių. Elektrėnų policijos pareigūnai dėl savo principingumo užsitarnavo pagarbą: nubausti ar net nuteisti žmonės ateina į komisariatą pripažinti kaltę, atsiprašyti ir pasižada ne nusikalstama veikla užsiimti, o padėti pareigūnams. Tokiomis ir pertvarkos nuotaikomis pareigūnai pasitiko profesinę – Angelų sargų arba Policijos dieną.

Share

Ką šiais laikais mums reiškia paštas

Narių vertinimas:  / 0

menininkeSpalio 9-ąją minima Pasaulinė pašto diena. Šią dieną 1874 m. įkurta Pasaulinė pašto sąjunga. Anksčiau pašto karietomis gabenti laiškai ir siuntiniai jau seniai pamiršti. Dabar pašte galima ne tik išsiųsti laiškus ir siuntas, bet ir apmokėti sąskaitas, pasipildyti elektroninį autobuso bilietą ar įsigyti įvairių prekių. Apie Pasaulinę pašto dieną, paštą ir jo pokyčius kalbamės su AB „Lietuvos paštas“ generaline direktore Lina Minderiene.

Share

Elektrėnų kraštas festivalyje Nidoje

Narių vertinimas:  / 0

nidaBendruomenės „Elektrėnų kraštas“ aktyvistai bei pirmininkas Edmundas Vėželis rugsėjo 30–spalio 1 dienomis dalyvavo tarptautiniame bendruomenių festivalyje Nidoje.

Share

Žmogus nėra skaičius

Narių vertinimas:  / 1

skaitymasŠiemet minimos 75-osios Lietuvos žydų žudynių metinės. Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, rugsėjo 22 ir 23 dienomis Lietuvoje buvo skaitomi Holokausto aukų vardai. Semeliškėse genocido atminimas paminėtas rugsėjo 23 ir spalio 6 d.

Share

Abromiškių kaimo spindulys šviečia ne dėl apdovanojimų

Narių vertinimas:  / 2

abrŽemės ūkio ministerija (ŽŪM) jau septintus metus rengia konkursą „Lietuvos kaimo spindulys“. Rugsėjo 27 d. Vilniaus Rotušėje vyko šio konkurso nugalėtojų apdovanojimai.

Kadangi 2016-ieji paskelbti Bendruomenių metais, apdovanojimams buvo nominuoti ne pavieniai kaimo gyventojai, o kaimo bendruomenės. Iš daugiau nei šimto konkurso dalyvių buvo atrinktos 24 bendruomenės į aštuonias nominacijas. Du mėnesius visuomenė galėjo balsuoti Delfi portale už jaunatviškiausią, versliausią, inovatyviausią, sveikiausią ir sportiškiausią bendruomenę, įvertinti bendruomenes už socialinį jautrumą, už pozityvius pokyčius, už kultūros ir tradicijų puoselėjimą.

Share

Sveikas ligoto nesupranta

Narių vertinimas:  / 1

neigaliejiJauniausiame, sovietiniais laikais statytame mieste – Elektrėnuose – žmonės irgi sensta, serga. Deja, žmonėms, turintiems judėjimo ar regėjimo negalią, patekti į valstybines, viešąsias, kartais ir privačias, žmones aptarnaujančias įstaigas, sudėtinga.

Dėmesio! Mes esame

Sveikieji žmonės, dažnai užimantys aukštas pareigas ir galintys padėti neįgaliesiems, nesusimąsto, kad liga ar nelaimė amžiaus nežiūri. Kiekvienas šiandien esantis sveikas rytoj gali atsisėsti į neįgaliojo vežimėlį ir prarasti galimybę dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Šiuo metu sergančiam ir judėjimo sutrikimų laikinai turinčiam Elektrėnų seniūnui Antanui Šalkauskui į savo darbovietę, savivaldybės vaistinę ar Valstybinę mokesčių inspekciją užeiti būtų sudėtinga – nėra pandusų. O kaip seniūnijoje savo reikalus išspręsti 180 judėjimo negalią turinčių žmonių?

Share

Gangsterių priemonėmis prieš vietos spaudą?

Narių vertinimas:  / 2

Keisti ir jaudinantys dalykai pastaruoju metu vyksta vietinės spaudos užkulisiuose. Juose vis įžūliau ir brutaliau šmirinėja kai kurie pinigingi verslo ar politikos veikėjai, kuriems žiniasklaidos priemonės reikalingos savo įtakai regione stiprinti.

   Plačiai visoje šalyje nuvilnijęs Druskininkų mero skandalingas sumanymas už mokesčių mokėtojų pinigus pasikinkyti vietinę spaudą apeinant Visuomenės informavimo įstatymą, spjaunant ir į Etikos inspektoriaus išvadas – įkvepiantis pavyzdys įvairiems veikėjams, turintiems kėslų užvaldyti savo vietos spaudą ir taip išplėtoti asmeninių interesų galimybes. Spaudos žodžio galia regionuose yra itin stipri, todėl vietos laikraščiai tebėra geidžiamas vaisius. Kai norima jį pasiekti, naudojamos net gangsterių priemonės.

Share

Apie Kelių muziejų skaitysime tarptautinėje knygoje

Narių vertinimas:  / 0

IMG 0682Virginija Jacinavičiūtė

Antrą kartą Lietuvoje buvo suorganizuotas Lietuvos ir užsienio valstybių kelininkų bei transporto muziejininkų susitikimas. Pirmasis toks susitikimas Lietuvoje buvo 2009-aisiais metais. Penktadienį, rugsėjo 9 d., Kelių muziejuje vyko antrasis toks susitikimas.

Share

Mūzų tylėjimas kursto karą dėl vaikų

Narių vertinimas:  / 0

IMG 0650Julija Kirkilienė

Elektrėnuose iš jaunos mamos Neringos, įtarus smurtą artimoje aplinkoje, paimti du vaikai ir laikinai apgyvendinti Beižionių vaikų globos namuose. Dėl šio įvykio sujudo įvairios politinės jėgos, radusios nišą pasireklamuoti. Tik savivaldybės valdininkai tyli, tarsi mūzos, ginklams žvangant. Tas tylėjimas apaugo gandais vos ne iki jau pamirštos Garliavos mergaitės problemos.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.