Naujienos

Naujovės Elektrėnų ligoninėje

Narių vertinimas:  / 2

Julija KIRKILIENĖ

IMG 0728Kad Elektrėnų ligoninėje dirba naujas direktorius, pokyčius pirmiausia pastebi ligoninės Priėmimo skyriaus pacientai: atvežus ligonį nebereikia rankomis atidarinėti durų.

Share

60 metų kartu

Narių vertinimas:  / 1

janoniai

Share

Po tėviškės skliautais

Narių vertinimas:  / 3

drutieneLiteratė Kazimira Akulevičiūtė-Drūtienė Naujuosius metus pasitiko nauja knyga „Po tėviškės skliautais“.

Tai penktoji autorės eilėraščių ir pamąstymų knyga, paįvairinta asmeninėmis nuotraukomis. Šį kartą vienas skyrius dedikuotas žmonėms, sutiktiems per netrumpą autorės gyvenimą. Vieni Kazimiros apdainuoti žmonės – jos artimieji, kiti – visuomenei žinomi asmenys. Eilės knygoje skirtos ir mūsų miestui Elektrėnams, ir miesto įkūrėjui – Pranui Noreikai:

Share

Trys Karaliai išaiškino laimėtojus

Narių vertinimas:  / 0

apdovanojimaiVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Kaip niekad gražiai žiemos šventėms šiais metais buvo papuošta miesto aikštė: verslininkas Jonas Koklevičius išpuoselėjo prakartėlę, įmonės, įstaigos viena už kitą sumaniau sukūrė dekoracijas savo eglutėms, o seniūnas Antanas Šalkauskas, eglučių parko sumanytojas, už šventinio laikotarpio paįvairinimą kiekvienam padėkojo per Trijų Karalių šventę. Karaliai į Kultūros namus atnešė ne tik aukso ar smilkalų, bet padėkų ir dovanų už miesto papuošimą.

Share

Atsakomybę už šalies žemės ūkį prisiėmęs ministras laukė šio iššūkio

Narių vertinimas:  / 0

ministrasNaujuoju Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministru paskirtas Bronius Markauskas dėl savo kompetencijos abejonių nekėlė niekam: nei jį delegavusiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, nei Prezidentei ar Seimui. 20 metų šalies žemės ūkio politiką kitose grandyse formavęs B. Markauskas ypatingo palaikymo sulaukia ir iš gimtojo Klaipėdos rajono žemdirbių. Viliamasi, kad B. Markauskas gebės apginti žmonių interesus žemės ūkio sektoriuje. Juolab prisimenant politiko ryžtą prieš 13 metų su bendražygiais blokuoti kelius, reikalaujant didesnės paramos pieno gamintojams.

Share

Taip Elektrėnai sutiko Naujuosius

Narių vertinimas:  / 0

IMG 0108Virginija Jacinavičiūtė

Naujųjų Metų šventės paprastai prasideda susikaupimo laikotarpiu, katalikams sulaukus simbolinio Kristaus užgimimo, pasauliečiams – virsmo-nakties trumpėjimo laikotarpiu.

Sulaukus to virsmo, prasideda šventės. Pasaulyje ir Lietuvoje šventinis laikotarpis buvo neramus. Pirmąją Naujųjų metų dieną per žinias ir internetiniuose portaluose pasipylė žinios apie tragiškai besibaigusius metus, muštynes, žudynes, gaisrus. O Elektrėnuose Naujieji prasidėjo be didelių incidentų ir nelaimių.

Share

Astravo atominė elektrinė - parako statinė ir elektrėniškiams

Narių vertinimas:  / 0

Astravo AE virš VilniausVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Visai šalia Vilniaus, Gardino srityje, sparčiai dygsta Astravo atominė elektrinė (AE), kurią suprojektavo Rusijos valstybinė branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“. Skelbiama, kad pirmasis blokas bus paleistas jau 2019-aisiais metais. „Astravo atominė elektrinė – ne pasienio problema, o Lietuvos išlikimo klausimas“, - kalbėjo Užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Aušra Semaškienė žurnalistams skirtame seminare.

Ambasadorė, daugiausiai dirbanti Astravo atominės elektrinės klausimu, supažindino rajonų žurnalistus su Astravo atominės elektrinės statybų subtilybėmis ir problemomis, kurios kelia didelį pavojų Lietuvai.

Share

Pagerbti ilgaamžiai

Narių vertinimas:  / 0

senoliai

Share

Moksleivių sveikatos stiprinimas mokantis plaukti

Narių vertinimas:  / 0

plaukimasLapkričio mėnesį į po remonto atidarytą Elektrėnų baseiną kiekvieną dieną gužėjo 2–4 klasių mokinukai (Elektrėnų pradinė mokykla; Vievio pradinė mokykla; Kietaviškių pagrindinė mokykla; Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazija), kurie mokėsi plaukimo įgūdžių. Vaikai turėjo po 10–11 plaukimo pamokų.

Share

Senuosius palydint

Narių vertinimas:  / 0

baigias metaiSeptynioliktą kartą laikraštyje „Elektrėnų kronika“ rašau atsisveikinimo su praeinančiais metais laišką. Per tuos metus Elektrėnų savivaldybėje, kaip ir visame pasaulyje, virė gyvenimas, džiaugėmės ir liūdėjome, sveikinome gimusius ir atsisveikinome su išėjusiais. Neišskirtiniai buvo ir praeinantys, 2016 metai. Jeigu ne rinkimai Lietuvoje ir JAV, atnešę netikėtumų, atrodytų, kad laikas tekėjo tiesut tiesutėle vaga. Perverčiau visus laikraščio 52 numerius ir net nustebau, kad metai savivaldybėje praėjo kaip niekad ramiai. Trumpai prisiminkime, kuo padėjome ir kuo baigėme metus.

Share

Demokratija: mažuma paklūsta daugumai

Narių vertinimas:  / 0

VLMJulija Kirkilienė

Tarpušvenčiu, tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, vykusiame tarybos posėdyje meras daug kartų kartojo žinojęs ir sakęs, kad sprendimai šiame posėdyje bus priimti balsuojant vieningai. Į Algimanto Adomaičio pastabą, kad opozicija daugumą nori privesti prie demokratijos, meras atsakė: demokratija yra 50 proc. +1, t.y. mažuma paklūsta daugumai. Iš tiesų, posėdyje visiems tarybos sprendimo projektams pritarta būtų ir be opozicijos balsų, bet sklandų posėdžio darbą ir šventinę daugumos nuotaiką sugadino Kurkliškių kaimo bendruomenės ir bendruomenės „Aktėvystė“ pareiškimas, kad neva neskaidriai planuojama panaudoti lėšas vienam socialiniam projektui.

Share

Kalėdinis stebuklas: dukra sugrąžinta tėveliams

Narių vertinimas:  / 13

gediminasJulija Kirkilienė

Lietuvos vadovų projektą, kad vaikų namai liktų be vaikų, o šeimas praradę vaikai augtų šeimose, anksčiau nei socialinės apsaugos įstaigos vykdyti pradėjo Kurkliškių kaimo bendruomenės pirmininkas Gediminas Jachimavičius. Jis įvykdė savo asmeninį projektą, kad jo pažįstami žmonės Vida ir Andrius sugrįžtų į doros kelią ir patys augintų iš šeimos paimtus vaikus. Tiesa, vienas šeimos vaikas jau buvo įvaikintas, tad susigrąžinti galėjo tik tą, kuris irgi jau augo ne globos namuose, o pas globėjus.

Share

Tarp dangaus ir žemės

Narių vertinimas:  / 1

subataVirginija Jacinavičiūtė

Dabar Elektrėnų Marijos- Kankinių Karalienės bažnyčia baltesnė už sniegą, tokia pat, kaip prieš 20 metų, kai pirmą kartą į pamaldas pakvietė tikinčiuosius. Ankstesnį spindesį bažnyčiai grąžino aukščio baimę gebantys įveikti elektrėniečiai Marius Subata ir Ernestas Karpičius, taip pat du aukštalipiai iš Kauno – Aleksandras Asackinas ir Raimundas Stapulionis. Vyrai darbus baigė spalį, tačiau tik gruodžio pradžioje susirinko draugėn pažymėti darbų baigimo. Po pasiplaukiojimo Elektrėnų baseine, buvo puiki proga pašnekinti aukštalipius, kurie du mėnesius triūsė tarp dangaus ir žemės.

Share

Informacijos nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia

Narių vertinimas:  / 5

sukciu aukaIš viešosios įstaigos „Elektrėnų savivaldybės asmens sveikatos priežiūros centras“ gruodžio 2 d. telefoniniai sukčiai išviliojo per 10 tūkst. eurų.

Share

Nesvarbu, kad vaikšto pasiremdami lazda

Narių vertinimas:  / 1

sventeVirginija Jacinavičiūtė

Lietuvių tautosakoje yra bent du šimtai patarlių apie sveikatą. Tai liudija, kad gera sveikata žmogui yra itin svarbi. Viena patarlių byloja, jog negalima išsižadėti ligos, nes, ji prieš ateidama, nepaklausia, ar mes jos norime. Tikra laimė, kai liga įveikiama vaistais, tačiau, deja, savivaldybėje yra 1240 asmenų, kuriems dėl įvairių ligų nustatyti specialieji poreikiai.

Share

Tarptautinis Erasmus+ projektas IMAGINE – galimybė pažinti svečias šalis

Narių vertinimas:  / 0

imagineElektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokiniai ir mokytojai jau trečius metus dalyvauja tarptautiniame Erazmus+ projekte IMAGINE. Projektas skirtas tam, kad, lankantis svečioje šalyje, kuo plačiau susipažintume su miestų įžymybėmis, kultūra, tradicijomis. Jau aplankėme Prancūzijos, Kroatijos, Suomijos mokyklas, dalyvaujančias projekte. Mūsų gimnazijoje lankėsi prancūzų ir italų komandos, organizavome visų šalių koordinatorių darbo sesiją.

Share

Apie gerus ir kitokius darbus

Narių vertinimas:  / 0

Naujienos iš savivaldybės tarybos posėdžio

Julija Kirkilienė

IMG 3390Paskutinės lapkričio dienos savivaldybės tarybos posėdis pradėtas buvo naujos tarybos narės Daivos Vileikienės priesaika. Ji į tarybą atėjo vietoj Edmundo Niparavičiaus, tapusio ligoninės direktoriumi. Liberalų frakcijoje dar viena gera žinia: Elektrėnų profesinio mokymo centro direktorė Silva Lengvinienė apsigynė edukologijos krypties disertaciją, jai suteiktas mokslų daktaro laipsnis. Tai antroji mokslų daktarė savivaldybės taryboje. Prieš 12 metų jauniausiu medicinos mokslų daktaru Lietuvoje tapo Arūnas Kulboka. Visiems trims paminėtiems tarybos nariams kartu su dar 22 savivaldybės politikais 15 sprendimų priimti užteko pusdienio.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.