Naujienos

Apie išlaidas, pajamas ir dar kai ką

Narių vertinimas:  / 0

ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS FINANSINIŲ RODIKLIŲ APŽVALGA 2017 1-14Julija Kirkilienė

Meras vadovauja tarybai, todėl kaltas lieka ir už gerus, ir už kitokius darbus. Šiame posėdyje tarybos narys Viktoras Valiušis jį apkaltino už tai, kad savivaldybėje neauga gimstamumas, o aš, rašydama apie naujienas iš sausio mėnesio posėdžio, vietoj žodžio „pašiepė“ pavartojau „pasišaipė“ ir tuo merą tarsi apkaltinau tyčiojimusi iš tarybos narių. Bet tokia mero, kuriam tiesioginiuose rinkimuose tas pareigas patikėjo gyventojai, dalia, ir tie smulkūs grybštelėjimai tikrai neturėtų apkartinti įdomaus jo darbo. Svarbu, kad tas darbas atliekamas būtų sąžiningai.

Share

Veidu į regionus

Narių vertinimas:  / 0

susitikimasJulija Kirkilienė

Praėjus savaitei po susitikimo su rajonų merais, premjeras Saulius Skvernelis į susitikimą pakvietė rajonų žiniasklaidos atstovus. „Mano komanda žymėsis jūsų pastabas, bandysime spręsti visus klausimus“, - pažadėjo S. Skvernelis.

Skirtingai nei ankstesniuose pokalbiuose su ministrais pirmininkais, S. Skvernelis nesigyrė savo darbais, o beveik pusantros valandos skyrė regionų problemoms išklausyti.

Share

Vasario 16-ąją elektrėniškiai šventė išradingai

Narių vertinimas:  / 1

vasario16Devyniasdešimt devintąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines elektrėniškiai minėjo prasmingai, įdomiai ir gausiai susirinkę į šventę. Gėlės prie paminklo 1944–1953 m. žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti padėtos buvo prieš šv. Mišias. Miesto aikštėje vėliavos pakėlimui ir himno giedojimui susirinko gausus būrys Elektrėnų ir savivaldybės gyventojų, tarp kurių buvo daug jaunimo, pasipuošusio tautine simbolika. Kultūros centras į scenarijų įtraukė, o vedėjai garsiai perskaitė Vasario 16-osios akto signatarų likimų istorijas, iš trispalvių širdelių aikštėje išdėliojo didelę širdį Lietuvai, o į kultūrinę programą įtraukė daug moksleivių.

Share

Džiaugiamės „Lietuvos energijos“ paramos fondo dovana parapijai

Narių vertinimas:  / 2

52016 m. Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės parapija pateikė paraišką „Lietuvos energijos“ paramos fondui, prašydama skirti finansavimą bažnyčios stulpų remontui. Per šį fondą paramą skiria ir Elektrėnuose veikianti elektros ir šilumos energijos gamybos įmonė „Lietuvos energijos gamyba“, AB.

Share

Renovacija: vieni nebenori, kitiems nedavė paramos

Narių vertinimas:  / 1

renJulija Kirkilienė

Šešių daugiabučių Vievyje ir dešimties Elektrėnuose gyventojai, suskubę į pirmuosius daugiabučių renovacijos etapus, džiaugiasi gyvendami šiltai, estetiškoje aplinkoje ir mokesčių mokėdami mažiau nei nerenovuotų namų gyventojai. O tie, kas norėtų savo daugiabučius renovuoti, turi daug klausimų tiek renovaciją administruojančiai įmonei – Elektrėnų komunaliniam ūkiui, tiek įmonei, ruošiančiai renovacijos techninius projektus. Trečiajame renovacijos etape pakilo statybų kainos, sumažėjo valstybės rėmimas, o iš 30 namų, norėjusių savo daugiabučius renovuoti, 35 proc. valstybės paramą gavo tik 9 daugiabučiai: vienas Vievyje ir aštuoni Elektrėnuose.

Share

Kelininkų rūpestis – saugumas kelyje

Narių vertinimas:  / 3

23-tiltas 2varJulija Kirkilienė

Kelių ir transporto tyrimo institutas atliko analizę, kuri parodė, kad didžiausią grėsmę saugiam eismui Lietuvoje kelia šie rizikos faktoriai: leistino greičio viršijimas, alkoholio vartojimas ir eismo dalyvių elgesys.

Share

Vievio laukia šviesi ateitis

Narių vertinimas:  / 4

automagistrJulija Kirkilienė

Prieš beveik keturiasdešimt metų statytas viadukas per autostradą šaukte šaukiasi remonto. Jau kuris laikas VĮ „Automagistralė“, įvertinusi viaduko būklę, per jį riboja sunkiasvorio transporto eismą. Šią vasarą planuojama šį tiltą, „Automagistralės“ dokumentuose įvardijamą kaip Paparčių–Semeliškių viaduką, išardyti ir pastatyti naują.

Share

Bendruomeniniai šeimų namai – ne bendruomenėse

Narių vertinimas:  / 2

bendrJulija Kirkilienė

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną savivaldybės administracija pasitinka neramiai. Neseniai savivaldybėje lankėsi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT)specialistai. Redakcijos žiniomis, jie su savivaldybės vadovais kalbėjosi ne apie Valstybės valdymą, bet apie galimai mėginimą neskaidriai vykdyti projektą „Bendruomeniniai šeimos namai“.

Share

Rizikos: šeimų ir darbuotojų

Narių vertinimas:  / 7

daunoravicieneJulija KIRKILIENĖ

Šiomis dienomis, kai Lietuva vis dar gedi užmušto Matuko, o žiniasklaida mirga nuo pranešimų apie į gydymo įstaigas atvežamus sužalotus vaikus ir pasikėsinimą nužudyti socialinę darbuotoją, trumpai pakalbinome Semeliškių ir Beižionių seniūnijų socialinę darbuotoją Virginiją Daunoravičienę. Moteris šį darbą dirba nuo pat Elektrėnų savivaldybės įkūrimo – 17 metų, todėl gerai žino, kad šiame darbe rizikos grupei priklauso ne tik šeimos, bet ir socialiniai darbuotojai.

Share

Koja kojon su technologijomis

Narių vertinimas:  / 2

epmcVirginija Jacinavičiūtė

Pasirenkančiųjų studijuoti informacines technologijas (IT) kasmet daugėja, tačiau vistiek jaučiamas didelis IT specialistų trūkumas.

„Investuok Lietuvoje“ skaičiavimais, 2019 metais gali trūkti 4000 specialistų šiuo metu Lietuvoje veikiančioms įmonėms. Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus teigia, kad specialistų trūkumas atsiranda dėl per mažo verslo, mokslo įstaigų ir valdžios bendradarbiavimo. Neįsigilinę į tai, ką diktuoja rinka, studentai pasirenka ne ateities profesijas, o tas, kuriose yra darbuotojų perteklius. Elektrėnų profesinio mokymo centras puikiai supranta, kad svarbu paruošti tokius darbuotojus, kurie ateityje būtų paklausūs, todėl nuo praėjusių metų lapkričio organizuoja neformaliojo ugdymo pamokas „Įdomioji robotika“, kuriose net priešmokyklinukai mokosi loginio mąstymo, o aštuonmečiai jau kuria tikrus robotukus.

Share

Teisybę atstatyti pradės nuo turtingiausiųjų

Narių vertinimas:  / 2

mapsJulija KIRKILIENĖ

Per šimtas Elektrėnų nuosavų namų gyventojų jau gavo, o vieviškiai dar gaus laiškus, raginančius atlaisvinti savavališkai užimtas žemes. Privačių namų savininkams dalinant sklypus, kaimynystėje, kaip tyčia, paliekama buvo laisvos žemės, naujakurius į nuodėmę vedančios: jei laisva, tai kodėl ja nepasinaudojus?

Share

Matuko tragedijos atgarsiai Elektrėnuose

Narių vertinimas:  / 8

akcijaJulija KIRKILIENĖ

Kai šią savaitę visa Lietuva verkė ir degino žvakutes dėl patėvio užmušto Matuko, elektrėniškiai gyrė tarnybas, apsaugojusias Neringos vaikus. Prieš pusmetį Elektrėnų savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnyba, socialiniai darbuotojai, policijos pareigūnai, medikai surado visus reikalingus įstatymus ir jų nepažeisdami Neringos vaikus nuo smurto apsaugojo. Kėdainiuose reikėjo pritaikyti vieną įstatymą – dėl smurto artimoje aplinkoje – ir smurtautoją nuo šeimos atskirti.

Share

Paštas į namus

Narių vertinimas:  / 1

pastasJulija Kirkilienė

Nuo liepos 1 d. savivaldybėje liks tik du pašto skyriai – Elektrėnų ir Vievio. Visi kiti – Beižionių, Semeliškių, Jagėlonių, Pastrėvio, Kietaviškių ir Kazokiškių – bus uždaryti. Apie tai sausio 24 d. seniūnams ir savivaldybės administracijai pranešė Lietuvos pašto Vilniaus regiono vadovas Linas Katauskas. Lietuvos paštas mažuosius paštus keičia į mobilų ateities laiškininką, prie kurio gyventojams teks pratintis.

Share

Nepaėmė milijono

Narių vertinimas:  / 0

posedyje01Julija Kirkilienė

Valdančiųjų posėdis prieš tarybos posėdį naudos nedavė. Liberalų sąjūdžio nariai neįtikino socialdemokratų balsuoti už du sprendimo projektus, vertus beveik pusantro milijono... ne ne eurų, litų. Eurais tai būtų per 400 tūkst., kurių taryba savo sprendimais nutarė neimti iš Europos Sąjungos fondų.

Share

Metų žmonės: buvusios ir naujai įsteigtos nominacijos

Narių vertinimas:  / 2

zmonesJulija Kirkilienė

Jeigu į vieną renginį susirinktų visi per 15 metų apdovanoti savivaldybės „Metų žmonės“, jie užimtų daugiau nei pusę Elektrėnų kultūros centro salės.

Kiekvienais metais apdovanojami vis kiti darbštūs ir pagal gyventojų siūlymus bei sudarytos komisijos sprendimus to apdovanojimo nusipelnę žmonės. Kai kurie per tuos 15 metų apdovanoti ir po du kartus. O šių metų sausio 20 dieną nominacijų ir pastrėvietės tautodailininkės Rasos Rakauskienės specialiai sukurtų „Elektrėnų žiburio“ statulėlių paimti į sceną kilo 13 savivaldybės gyventojų. Pasiūlytų, pasak komisijos pirmininkės Vaidos Davidavičienės, buvo 60. Kiekvieną nominuotąjį pasveikino ir apdovanojo Seimo nariai Laimutė Matkevičienė bei Jonas Liesys. Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas savo seniūnijos nominantus dar apdovanojo specialiais prizais – laikrodžiais.

Share

Vievio meno mokyklos šauniausieji

Narių vertinimas:  / 1

Vievio meno mokyklos šauniausiejiSausio 19 d. Vievio meno mokykloje vyko renginys, skirtas pagerbti šauniausiems mokyklos mokiniams, 2016 metais tapusiems respublikinių, tarptautinių ir savivaldybės konkursų nugalėtojais.

Share

Nelaimė ant bėgių

Narių vertinimas:  / 2

Valstybinė geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau-VGI) praneša, jog 2017 m. sausio 13 d. apie 20 val. Vievyje, pavojingoje geležinkelio zonoje, keleivinis traukinys kliudė asmens dviratį, kurį pastarasis tempė per bėgius.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.