Naujienos

„Elektrėnų kronika“ yra sanitaras

Narių vertinimas:  / 1

Julija KIRKILIENĖ

IMG 7618Žurnalistikos ekspertai pilietinę žiniasklaidą lygina su sarginiais šunimis, miško sanitarais ir kitais tvarkdariais.

„Elektrėnų kronika“, iškėlusi mažą, bet labai seną problemą dėl apleisto ligoninės buvusio daržovių sandėlio, stovinčio ligoninės kieme („Nelaimės belaukiant. „Elektrėnų kronika“, Nr. 21, gegužės 26 d.), padarė mažą, bet labai gerą darbą ir save pelnytai gali priskirti prie sanitarų.

Share

Arkivyskupas Teofilius Matulionis bus paskelbtas Palaimintuoju

Narių vertinimas:  / 0

kvietimas

Share

Skelbimas ant stulpo – ne medija

Narių vertinimas:  / 0

kult. ministerija1

Julija KIRKILIENĖ

Vietiniai laikraščiai – tai bene patikimiausia, arčiausiai skaitytojų esanti, vis dar egzistuojanti ir turinti savo vietą tarp gausybės informacinių priemonių medija.

Share

NVO rūpesčiai ir planai

Narių vertinimas:  / 0

susirinkimas

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

Gegužės 24 d. išrinkta naujoji Nevyriausybinių organizacijų taryba (toliau – Taryba), panašu, nusiteikusi darbingai. Nė mėnesiui nepraėjus po rinkimų, Taryba jau suorganizavo tris išvažiuojamuosius susitikimus į Semeliškes, Elektrėnus ir Vievį.

Share

Geriausias paminklas tremtiniams – kalbėjimas

Narių vertinimas:  / 0

minėjimas.1

Julija KIRKILIENĖ

Minint Gedulo ir vilties dieną Elektrėnų kapinėse prie paminklo tremtiniams, meras Kęstutis Vaitukaitis sakė, kad geriausias paminklas be kaltės nuteistiesiems tremtiniams yra kalbėjimas.

Share

Kažkas sugedę šitoj karalystėj... (papildyta)

Narių vertinimas:  / 0

absolventaiAlbina SIDARAVIČIENĖ

Šiuolaikiniame, sparčiai kintančiame pasaulyje puikiai išsilavinę gyventojai yra kiekvienos valstybės didžiausias pranašumas, gerovės pagrindas.

Šiuo metu mums ypač svarbi švietimo sistemos kokybė. Ja rūpinasi politikai, mokslininkai, mokyklų vadovai, mokytojai, abiturientai, tačiau spauda praneša, kad pasiekimų rezultatai yra prasti ir mano, kad mokykla blogai paruošia mokinius. Mokyklose dabar vyksta egzaminų sesija. Abiturientai laiko brandos egzaminus, visiems rūpi, kokie bus rezultatai, o mes linkime, kad egzaminų rezultatai būtų geri.

Visi norime, kad mūsų vaikai mokytųsi geroje mokykloje ir ją sėkmingai baigtų. Kokia mokykla yra gera, kas jai būdinga?

Share

Kas sieja Elektrėnus ir Veneciją?

Narių vertinimas:  / 2

pamario venecijaVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Neseniai Elektrėnuose atsirado nauja gatvė. Ji prasideda vos privažiavus prie „šiltojo“ kanalo, eina pro sodus ir užsuka į vieną vaizdingiausių marių pakrančių. Gatvė skambiai pavadinta Venecijos vardu ir net dalis tarybos narių nežino, ką bendro Elektrėnai turi su garsiuoju Italijos miestu.

Share

Jaunųjų ugniagesių varžybos

Narių vertinimas:  / 0

7

2017 m. gegužės 25 d. Elektrėnų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje girdėjosi vaikų šūksniai.

Share

Jei karaliai būtų, valdytų taip pat (Tęsinys)

Narių vertinimas:  / 0

pos

Julija Kirkilienė

Žinios mums ir sugrįžtantiems

Posėdyje buvo pristatytos švietimo, kultūros, socialinių įstaigų ir komunalinio ūkio veiklos ir finansinės ataskaitos. Ataskaitų pristatymą pradėjo Beižionių vaikų globos namų direktorius Vilmandas Palčiauskas ir jo auklėtiniai, pasipuošę šaulių uniformomis. Globos namai visus tarybos narius apdovanojo mažais suvenyrais, o asmeninę padėką pareiškė Laimutei Ablingienei. Gydytoja ir tarybos narė L. Ablingienė savanoriauja globos namuose, padeda auklėtinius ruošti gyvenimui.

Share

Socialdemokratų žvilgsniu: lengvatiniai mokesčių tarifai ir Venecijos gatvė

Narių vertinimas:  / 1

Gegužės 24 d. Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdžio metu jos tarybos nariams teko gerokai pasukti galvas, sprendžiant su biudžetu susijusius klausimus. Kaip ir kiekvieną kartą balsuojant dėl panašių klausimų, tenka derinti natūralų kiekvieno politiko siekį maksimaliai padidinti biudžeto išlaidas su noru palengvinti piliečių gyventojų mokestinę naštą.

Share

Prezidentės rytinė stotelė – Vievis

Narių vertinimas:  / 2

Prezidente Vievyje

Julija KIRKILIENĖ

Vaikų gynimo diena ir vasaros pradžia Vievio geležinkelio stotyje prasidėjo sujudimu. Ryte nuo 7 val. 8 Vievio vaikų dienos centro auklėtiniai su vadove Vilma Paškevičiene laukė traukinio į pajūrį ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Birželio 1 d. Prezidentė traukiniu į pajūrį išlydėjo per 100 vaikų iš šalies vaikų dienos centrų. Akcija „Padovanok vaikui vasarą“ yra dalis Prezidentūros remiamos kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Share

Nelaimės belaukiant

Narių vertinimas:  / 0

rusysJulija KIRKILIENĖ

Pernai vasarą savivaldybėje įvyko nelaimė: Kazokiškėse, neužrakintoje vandens saugykloje, nuskendo vaikas. Elektrėnuose, ligoninės kieme, nelaimės tarsi tyko kitas statinys, kurio savivaldybė per 17 savo veiklos metų nesugeba sutvarkyti.

Share

Skelbiama atranka į skaitmeninius mokymus pedagogams

Narių vertinimas:  / 0

Jau ketvirtus metus Lietuvos pedagogai yra kviečiami tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius specialiai mokytojams skirtoje programoje „Samsung Mokykla ateičiai“. Beveik pusmetį truksiančių mokymų metu dalyviai turės galimybę gilinti savo skaitmeninio raštingumo, pokyčių valdymo įgūdžius, lavinti įtaigaus pristatymo gebėjimus. Dalyvavimas mokymuose pedagogams – nemokamas.

Share

Jei karaliai būtų, valdytų taip pat

Narių vertinimas:  / 0

posedis

Julija KIRKILIENĖ

Tarybos narys Algimantas Adomaitis klausė Finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjos Jekaterinos Goličenko, kaip ji valdytų pinigus, jei savivaldybė būtų jos karalystė. Ši atsakė, jei būtų net karalienė, kitaip biudžeto paskirstyti negalėtų. Toks pokalbis 05-24 vyko savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame priimta 40 svarbių sprendimų Elektrėnų „karalystei“.

Share

Pavojingos tvoros

Narių vertinimas:  / 1

tvorosJulija KIRKILIENĖ

Sakoma, kas nieko neturi, tas nieko ir nepraranda. O štai nuosavų namų gyventojams įvairios institucijos suranda priežasčių, už ką jie vis turėtų susimokėti. Pavyzdžiui, dešimtmečius stovėjusios metalinės tvoros šalia elektros stulpų dabar pasidarė nesaugios. Energijos skirstymo operatorius tokių namų savininkams išsiuntinėjo raštus, įpareigojančius tokias tvoras nugriauti, įžeminti arba pakeisti medinėmis. Tai gyventojams kainuos nuo 300 iki 500 eurų.

Share

Biurokratija žeidžia globėją

Narių vertinimas:  / 0

D. BickauskieneVirginija JACINAVIČIŪTĖ

„Senatvė – ne džiaugsmas“, - sakoma patarlėje. Šią patarlę galėjo sugalvoti tik senus žmones slaugantys žmonės, biurokratų stumdomi nuo vieno prie kito, bet pagalbos ir reikiamos informacijos dažnai negaudami.

Share

Kelionė į Grįžulo ratus su L. Jastramskiene

Narių vertinimas:  / 2

JastramskieneJulija KIRKILIENĖ

Nenoriu nieko blogo pasakyti primindama posakį, kad kiekvienas skirtingai iš proto kraustosi. Atvirkščiai.

Pavyzdžiui, žurnalistė ir rašytoja Loreta Jastramskienė apkeliavo 12 pasaulio rašytojų gyvenimo ar jų herojų keliais ir išleido esė knygą apie rašytojus „Bilietas į Grįžulo ratus“. „Jei užrašai, žinai, kad esi“,- knygos pristatyme Elektrėnų bibliotekoje gegužės 4 d. autorė citavo Kanadoje gyvenantį lietuvį rašytoją Antaną Šileiką. Ji surado ryšį tarp savęs ir dvylikos skirtingų istorinių laikotarpių, skirtingų rašytojų, „užkabinusių jos viduje esančią stygą“, o skaitytojus privertė vieniems susirasti neskaitytus, kitiems – prisiminti įvairių epochų ir skirtingų žanrų rašytojus. „Jų gvildentos temos mano kūrybine valia tapo ir šių dienų socialinių problemų analizės svarbia dalimi, nulemiančia daugelį gyvenimo sprendimų...“,- knygos įžangoje rašo L. Jastramskienė.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.