Naujienos

Javapjūtės pradžia: valgysime kokybišką duoną

Narių vertinimas:  / 1
malunasJulija KIRKILIENĖ
 
Javapjūtė šiais metais vėluoja porą savaičių, bet pirmasis derlius rodo, kad grūdai pribrendo kokybiški, o derlius bus gausus.  Rugpjūčio 8 dieną į Vievio malūną – „Malsena Plius“ – pristatyta pirmoji Baltijos šalyse avižų mašina, o Elektrėnų savivaldybės ūkininkų sąjungos pirmininkas Algirdas Grotuzas pirmąjį rugių derlių atvežė dieną anksčiau.   
Share

Socialinė globėja Rima: aš padedu vaikui augti

Narių vertinimas:  / 1
Rima GataveckieneVirginija Jacinavičiūtė
 
Įsivaizduokite, kad jūsų namuose staiga atsiranda kūdikis, o jūs neturite nė vieno daikto, kuris  reikalingas naujagimiui. Tai ne nuotykių filmo scenarijus, o tikra istorija, kuri liepos viduryje nutiko Lazdėnuose gyvenančiai Rimai Gataveckienei. Moteris per pusantros valandos ištarė „taip“ Vaiko teisių apsaugos darbuotojams, paprašiusiems pagloboti penkių dienų kūdikį, kuris buvo paimtas iš girtaujančios šeimos.
Share

Ežerų krašte nėra vietos nusimaudyti

Narių vertinimas:  / 2

pakrante

Julija Kirkilienė

  

Lietuvoje prie visų aukštų kainų, emigracijos ir kitų bėdų prisideda dar viena:  vieni žmonės turi galimybę prie nuosavų vandens telkinių gyventi ir pramogauti, o kitiems, kaip tiems Prano Vaičaičio aprašytiems vaikams, tenka tik per tvorą žiūrėti ir galvoti: „...O Dieve! Nors sykį, kad šitaip smagiai/ Galėčiau po sodą bėgioti, vartytis...“. Tiesa, Beižionių ir Stelmošiškių kaimų gyventojai  ne po sodą, o prie ežero norėtų vartytis, bet ežerai dabar užtverti tvoromis, užkardais uždėti, o žmonės, norintys prie ežero prieiti, piktais žodžiais palydimi. 

Share

Vasarą Vievyje plytomis lyja

Narių vertinimas:  / 0
statybosTomas LOIBA
 
„Elektrėnų kronikos“ redakciją pasiekė susirūpinusio vieviečio  laiš­kas. Pasak jo, kaimynystėje, Seme­liškių gatvėje  stūksojusios, okupacijos laikais statytos katilinės teritorijoje, nekontroliuojamai zuja darbininkai ir statybinė technika. Jie, griaudami daug metų neveikiantį masyvą, teršia aplinką ir kelia pavojų aplin­kiniams. Negana to, chaosas vyksta neaptvertoje teritorijoje!
Share

Vievio pirtis: griūvanti praeitis ir miglota ateitis

Narių vertinimas:  / 3
apleista pirtisTomas LOIBA
 
Apgriuvusi, aprašinėta keiks­mažodžiais, kiauru stogu ir niekam nereikalinga. Tokia yra Vievio pirtis, jau nuo tarpukario liūdnai stūksanti fasadu į miestelio paplūdimį. Iš jos kamino dūmai nerūksta jau daugiau nei dešimtmetį. Bet net ir neveikdama ši pirtis kaitina vieviečių kraują. Nei gyventojai, nei seniūnijos atstovai, nei buvęs pirtininkas tiksliai nežino, kas vietoje jos galėtų atsirasti. Retas gali pasakyti, net kam ji priklauso. Iš to nežinojimo tarp vieviečių  jau kuriamos įvairios sąmokslo teorijos. Neva naujas pirties savininkas ketina miestelėnus nuskriausti.
Share

Alfonsas Kelmelis: esame pasaulio druska

Narių vertinimas:  / 1
KelmelisTomas LOIBA
 
Prisimenu tai, lyg būtų įvykę visai neseniai. Buvau trylikametis bažnyčios patarnautojas, kiekvieną sekmadienį reguliariai lankęs pamaldas, skaitęs skaitinius gausiai susirinkusiems parapijiečiams ir su iš užuolaidos pasiūtu drabužiu stovėjęs šalia kunigo. Bet vieną pavasario sekmadienį zakristijoje kilo šurmulys – tąkart visa bažnyčios bendruomenė sužinojo, jog greitai parapijai vadovaus naujas klebonas. Jaunas, dviejų metrų ūgio, ką tik iš Vokietijos grįžęs Alfonsas Kelmelis! Negana to, šis bendruomenės naujokas keletą metų plaukiojo jūroje! Aš ir mano bičiuliai „klapčiukai“ nekantravome su juo susipažinti! 
Share

Tarptautinė šachmatų diena Vievyje

Narių vertinimas:  / 0
sachmataiTomas LOIBA
 
Birželio 21 dieną į Vievio kultūros centrą susirinko šaškių ir šachmatų entuziastai iš Elektrėnų, Trakų, Kaišiadorių ir Vievio. Tarptautinės šachmatų dienos proga vyko kas­metinis turnyras „Vievio Rikis“.
Share

Nusikalstamumą stabdyti geriausiai padeda piliečiai

Narių vertinimas:  / 0
sulaikymas
Eglė BUTKUTĖ
 
Elektrėnai ilgus metus garsėjo nusikalstamumu, tačiau šiam stereotipui, greičiausiai, lemta sugriūti. Lyginant su nusikalstamų veikų skaičiumi prieš ketverius metus, dabar jų sumažėjo kone dvigubai. Tačiau tai ne tik policijos pareigūnų nuopelnas.
Share

Vievio ežero užterštumas – tik muilo burbulas?

Narių vertinimas:  / 3
vievio ezTomas LOIBA
 
Visai neseniai Vievio vardą linksniavo didžiausi Lietuvos dien­raščiai, žinių tarnybos ir radijo laidos. Neva miestelio ežeras siau­bingai nešvarus! Valstybinės insti­tucijos netgi jį įtraukė į gėdingą šalies užterščiausių vandens telkinių trejetuką. Sveikatos specialistai įspė­jo, kad maudytis Vievio ežere, ginkdie, nevalia! Bet pažvelgus atidžiau – ne viskas išmatos, kas išmatom smirdi. 
Share

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos vizitas: problemų turi tik ligoniai

Narių vertinimas:  / 0
ligoninejeVirginija Jacinavičiūtė
 
Liaudies išmintis byloja, kad geriau vieną kartą pačiam pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti. Šia išmintimi pasiremdama Seimo narė Laimutė Matkevičienė vizitui į savo rinkimų apygardą – Elektrėnus ir Kaišiadoris – pasikvietė sveikatos apsaugos ministrą prof. Aurelijų Verygą, kad jis pamatytų ir įvertintų, kas gera ar taisytina regioninėse sveikatos įstaigose.
Share

Valstybinių brandos egzaminų rezultatai gerėja

Narių vertinimas:  / 1
egzaminai
Eglė Butkutė
 
Liepos pradžioje per 210 savivaldybės abiturientų, pasipuošusių, laimingų, žengė pasiimti 12 metų siekto tikslo – brandos atestato, kuris atvers kelią į naują gyvenimo etapą. Tačiau, kaip ir kiekvienais metais, abiturientų valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatai labai įvairūs.
Share

Darbo inspekcija Gilučiuose: patarė, pamokė ir nieko nebaudė

Narių vertinimas:  / 1
ukis
Virginija JACINAVIČIŪTĖ
 
Paprastai darbdaviai į Valstybinę darbo inspekciją žiūri kaip į baubą, kuris žūtbūt suras trūkumų ir paskirs baudą. Į Gilučius atvykę inspektoriai stengėsi sugriauti šį paplitusį mitą ir parodyti, kad Darbo inspekcijos pagrindinis siekis – bendradarbiauti, siekiant gerinti darbo sąlygas ir apsaugoti darbuotojus nuo nelaimių.
Share

Savivaldybės tarybos posėdyje: turime kuo džiaugtis ir dėl ko nerimauti

Narių vertinimas:  / 0

posedis06

Julija KIRKILIENĖ

Birželio mėnesį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje apsvarstyta net 50 klausimų, apie keletą priimtų sprendimų turėtų žinoti kiekvienas gyventojas. Kam svarbu, kas vyksta mūsų savivaldybėje, kviečiame paskaityti, ką girdėjau dalyvaudama posėdyje.

Share

Laikas su „Saulės spinduliais“ – neįkainojama patirtis

Narių vertinimas:  / 0

a

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

„Viskas turi pradžią ir pabaigą“,- tramdydama jaudulį savo rečitalį pradėjo Agnė Lukaševičiūtė. Pradžia, apie kurią kalbėjo Agnė, buvo prieš dylika metų, kai ji pradėjo koncertuoti „Saulės spindulių“ kolektyve. O birželio 21-ąją įvyko paskutinis solinis Agnės koncertas, į kurį ji sudėjo visą patirtį, visas žinias, o svarbiausia – dalelę širdies, tai savo šiurpstančia oda pajuto gausiai susirinkę klausytojai.

Share

Palaimintojo biografija – visa Lietuvos šimtmečio istorija

Narių vertinimas:  / 2

matulionis

Julija KIRKILIENĖ

„Ačiū, Teofiliau“ – laikė raides elektrėniškiai, šeštadienį, birželio 23 d., pasitikdami kortežą su palaiminti vežamo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio sarkofagu.

Ačiū, Teofiliau, už tas valandas, kai žmonės, panašiai kaip per Baltijos kelią, rinkosi pagal greitkelį Kaunas–Vilnius, kad maldomis ir mintimis pasitiktų savo Palaimintąjį. Ačiū, Teofiliau, už tai, kad tapai Lietuvai tikra dovana Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Tokiomis ir panašiomis mintimis dalinosi žmonės Elektrėnuose, Abromiškėse, Vievyje, vieni kelias minutes pamatę kortežą, kiti – jį palydėję į Vilnių ir dalyvavę kongregacijoje. Daugelis tikinčiųjų dėkojo Teofiliui už tą akimirką, kuri jų gyvenime daugiau nebepasikartos.

Share

Vasara seniūnijose: proga išsikalbėti

Narių vertinimas:  / 0

kietaviskeseJulija KIRKILIENĖ,

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

Netikusią vasarą atostogoms sėkmingai išnaudoja Elektrėnų liberalai. Jie ketvirtadieniais su seniūnijų gyventojais organizuoja susitikimus, į kuriuos susirenka daug žmonių. Liberalų sąjūdžio Elektrėnų skyriui vadovauja meras Kęstutis Vaitukaitis, o jo partijai priklauso bene visi atsakingi savivaldybės tarnautojai, kurie taip pat atvyksta į susitikimus. Susitikimuos kalbama apie padarytus ir būsimus darbus. Liberalai mano dirbantys gerai, bet su jų nuomone ne visada sutinka gyventojai, todėl susitikimuose iškeliami ir nepatogūs klausimai.

Share

Linkime saugaus poilsio prie vandens!

Narių vertinimas:  / 1

DSC01374Vasara – pats smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos. O, kad atostogauti būtų smagu ir, svarbiausia, saugu, Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dar kartą primena kokia svarbi žmogaus gyvybė ir pataria kaip elgtis prie vandens ir vandenyje bei ką daryti jei žmogus skęsta.

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.