Elektrėnai

Select a news topic from the list below, then select a news article to read.

Tėvų duona

Narių vertinimas:  / 12

duonikeKartais atrodo, kad pamiršau mamos akis, neprisimenu, kai ji šukavo plaukus, negirdžiu jos balso, bet vis dar atmenu jos kepamos duonos kvapą, jos pyragų skonį.
Iš visų vaikystės prisiminimų ryškiausias – duonos kepimo diena. O tai būdavo gana dažnai, nes šeimoje buvo 12 alkanų burnų. Beje, pokaryje alkani buvome ne tik mes.

Share

Pradėta biokuro katilinės statyba

Narių vertinimas:  / 1

IMG 0120Julija Kirkilienė

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, kai elektrėniečiai už šildymą gavao tokias pat sąskaitas kaip ir Naujosios Akmenės gyventojai, Lietuvos energetikos širdyje, Lietuvos elektrinės teritorijoje, Elektrėnuose,  įkasta kapsulė biokuru kūrenamos katilinės statyboms, kurios viduje – laiškas ateities kartoms. Tą vasario 14-osios popietę atlaidų saldainius primenantys aukštieji elektrinės kaminai rymojo be dūmų. Dūmelis rūko tik  iš vieno 1962 metais statyto elektrinės bloko siauro vamzdelio – blokas kūrenamas elektrinei, Elektrėnams, Vieviui ir bendrovei „Kietaviškių gausa“ apšildyti. Pasak „Lietuvos energijos gamybos“ generalinio direktoriaus Juozo Bartlingo, pagal kvotą skirtą elektros energiją šiuo metu gamina šalies šiluminės elektrinės, nes jos, skirtingai nei Elektrėnų elektrinė, neturi galimybių vien tik šilumą gaminti. O elektrėniečiai už brangiai gaminamą šilumą brangiai šiais metais ir susimoka, bet kitais metais, kai pradės veikti naujasis biokuro katilas, elektrėniečiams šilumą žadama atpiginti beveik dvigubai.

Share

Onutė Rasutė Šakienė: Elektrėnus prišaukė Perkūnakiemis

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

Elektrėnai neatsirado tuščioje vietoje. Pasak etnokultūrologės, dviejų knygų apie Elektrėnų krašto tautosaką autorės Onutės Rasutės Šakienės, Elektrėnus į šią vietą prišaukė Perkūnakiemis. Elektrėnų ir Kaišiadorių kraštų tautosakinius žmonių pasakojimus O. R. Šakienė  sudėjo į storą knygą, pavadintą „Buvom“. Etnografinė knyga išleista įgyvendinus Elektrėnų savivaldybės ir Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupių bendrą projektą „Etnografinės knygos apie Elektrėnų ir Kaišiadorių kraštą išleidimas“. Knygos išleidimo tikslas – supažindinti gyventojus su Elektrėnų ir Kaišiadorių krašto kultūra, mitologija, papročiais, taip pat ugdyti pagarbą krašto istorijai, praeičiai, skatinti bendruomeniškumą. Pirmasis knygos pristatymas, vykęs Kaišiadorių rajone kaimo turizmo sodyboje „Laukysta“, tikrai parodė bendruomeniškumo naudą, kai žmones sujungia maži džiaugsmai.

Share

Po pusšimčio metų kartu: kas kam skirta, kaip koja paspirta

Narių vertinimas:  / 1

Ineta BRICAITĖ

IMG 0016Švento Valentino dienos proga ieškojome atsakymo, kas yra meilė. Geriausiai apie meilę, žinoma, žino tie žmonės, kurie santuokoje pragyveno bent pusę šimtmečio. Suradome tokią porą Abromiškėse.
Pranciškus ir Danutė Markevičiai yra susituokę ir kartu gyvena jau 53 metus. Susilaukė per tuos metus sutuoktiniai trijų vaikų, turi septynis anūkus. Tačiau, kas yra meilė, sako nežinantys.

Share

Mieli parapijiečiai,

Narių vertinimas:  / 0

Vievio parapijos klebono sveikinimas

Share

Subkategorijos

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.