Kaziuko mugė reiškia pavasarį

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Ketvirtadienis, 10 kovo 2011
IMG_5519dfgdfhufucPirmosiomis pavasario dienomis vardines švenčia Kazimierai. Ir švenčia ne paprastai: Lietuvoje daug amžių gyvuoja tradicija rengti tokį kermošių, koks kovo 4 d. vyko Elektrėnų profesinio mokymo centro (EPMC) sporto salėje.

Kaip mugėje kalbėjo EPMC direktorė Silva Lengvinienė, Kaziuko mugė reiškia pavasarį. O kad pralinksmėtų ir pavasarį pajaustų mugės lankytojai, muzikos mokyklos YAMAHA mažieji dainininkai jiems pašoko ir padainavo.
Šįmet mugė buvo gal kiek kuklesnė, tačiau buvo į ką akis paganyti ir kuo alkį numalšinti: EPMC moksleiviai puikavosi mediniais suolais, suoleliais, inkilėliais, žvakidėmis, viliojo šviežiais meduoliais, sausainėliais. O ir pietauti EPMC valgykloje pamėgusius elektrėniečius vaišino morkų kava ir lauke keptu kvapniu kiaulienos šašlyku.
O kokia Kaziuko mugė be spalvingų Vilniaus verbų? Lankytojai pirmiausia jų ir skubėjo įsigyti. Nemaža eilė nutįso prie sveikuolių stalo: vasarą Elektrėnų sveikuolės rinko ir augino vaistažoles bei prieskoninius augalus, iš kurių pagamintų kvapnių mišinių, paragavę lankytojai, negalėjo neįsigyti.

Red. inf.
Share

Komentuoti

Už komentarų turinį atsako komentarų autorius. Įspėkite kronikos redakciją, jeigu pastebėsite netinkamus komentarus: kronika@remo.lt


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.