Geras arimas gerą derlių lemia

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 08 spalio 2010
IMG_1742fgcfgfgfAštuntą kartą Elektrėnų ir Kaišiadorių rajono savivaldybių artojai savo plieninius žirgus išrikiavo artojų varžyboms. Dešimt žemdirbių vienodais Kverneland plūgais (sako, kad jie geriausi) arė Koncepto kaimo ūkininkui Sauliui Stirnai priklausančią rugieną, kiekvienas besistengdamas lygesnę ir vienodo gylio vagą išversti.

Arimo varžybos jau tapo tikra sporto šaka, todėl ir sirgalių daug susirinko. Daugiausia tarp sirgalių buvo valdžios atstovų, kurie taip pat buvo gražiai pagerbti. Ūkininkės Vita Stirnienė ir  Rita Marcinkevičienė Elektrėnų merui Arvydui Vyšniauskui ir Kaišiadorių žemės ūkio skyriaus vedėjui Antanui Jurgaičiui po naminės duonos kepalą ant lininio rankšluosčio įteikė. Kartu su jomis palapinėje sukosi ir ūkininkė Dalia Vėželienė, „kirminui nuraminti“ kepė dešreles, pjaustė sūrius, virė žolelių arbatos.
Artojus į startą išlydėjo ir abiejų rajonų – Kaišiadorių ir Elektrėnų – stambiausias ūkininkas, Saulius Stirna. Jis priminė, kad geras derlius visada priklauso nuo gero arimo.
O tuo metu varžybų teisėjai:  Lietuvos Žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Kaišiadorių biuro vadovas Juozas Steponavičius, šio biuro specialistas  Linas Lazauskas, Elektrėnų LŽŪKT biuro vadovas Vytautas Cibulskas,  Žemės ir melioracijos skyriaus specialistas Leonas Antanavičius matavo vagas vertikaliai ir horizontaliai, kol nustatė, kad visų artojų artojas bus Kęstutis Vėželis. Antroji vieta atiteko kaišiadoriečiui Dariui Arlauskui. Kaip lygus su lygiais tarp senųjų artojų varžėsi ir jauniausiais artojas, šešiolikmetis „Versmės“ gimnazistas Mantas Marcinkevičius.
Gražiai penktadienį suguldę vagas, apdovanoti artojai buvo šeštadienį Elektrėnų derliaus šventėje.

Red. inf.
Share

Komentarai   

 
0 #1 lansing social 2014-07-09 22:43
I think this is among the so much significant info for me.
And i'm satisfied reading your article. But want to commentary on few basic issues,
The site style is wonderful, the articles is actually excellent : D.

Just right job, cheers
Cituoti
 

Komentuoti

Už komentarų turinį atsako komentarų autorius. Įspėkite kronikos redakciją, jeigu pastebėsite netinkamus komentarus: kronika@remo.lt


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.