Prasmingi darbai vienija žmones

Į savaitraščio „Elektrėnų kronika“ puslapius grįžo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas. Jau šiame numeryje startuoja naujas projektas „Prasmingi darbai vienija žmones“, kuriam šis fondas skyrė 4000 Eur paramą. Pagrindinė projekto ašis – skatinti skaitytojų pilietiškumą ir patriotiškumą, kurie yra itin svarbūs šiuo laiku. Projekte rašysime apie Elektrėnų savivaldybėje aktyviai veikiančios Elektrėnų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Algirdo šaulių 1-osios kuopos veiklą, sieksime skatinti vaikų ir jaunimo kultūrinį ir pilietinį ugdymą, sukurti informacinę erdvę jaunų žmonių diskusijoms apie pilietiškumą, ideologiją, tautinį sąmoningumą. LDK Algirdo Šaulių 1-osios kuopos nariai taip pat yra suinteresuoti jų veiklos sklaida. Šauliai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Renginių dalyviai didžiuojasi jaunimu, bet ne visi žino, kad tai – mūsų savivaldybės jaunuoliai, dalyvaujantys jaunųjų šaulių veikloje. Projektą vykdyti padės UAB „Galvės investicijos“ konsultantas, istorikas Romualdas Bakutis, atsargos kapitonas, žygių „Žalio Velnio takais“ organizatorius Vytas Šareika bei kiti bendradarbiai. Projektui kiekvieną numerį skirsime net du laikraščio puslapius, kuriuos gausiai iliustruosime nuotraukomis.

Projektas tęsis iki metų pabaigos. Tikimės, kad mums pavyks pasiekti išsikeltus tikslus – skatinti patriotiškumą, sutelkti žmones vienybei, kuri, kaip parodė laikas, ne kartą padėjo lietuviams pasiekti didžių pergalių.

Paroda ,,Tautos ženklai rankdarbiuose“

Narių vertinimas:  / 0

rankdarbiai

Albina SIDARAVIČIENĖ

 

Sena, visiems žinoma tiesa, kad žmogaus rankos kuria stebuklus, naujai sušvito  rankdarbių parodos „Tautos ženklai rankdarbiuose“, atidayme, kuris vyko rugsėjo 6 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Share

Žebertonių bendruomenėje vyko prevencinė stovyklėlė „Robinzono dienos“

Narių vertinimas:  / 0
zebertonyse
Liepos 22 d. Žebertonių bendruo­menėje vyko prevencinė stovyklėlė „Robinzono dienos“, finansuojama iš Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Stovyklėlė skirta jaunimo tarpusavio santykių tobulinimui, formuojant vertybines orientacijas, propaguojant sveiką gyvenseną, įveikiant arba mažinant neigiamas pasekmes sukeliančius reiškinius artimoje aplinkoje. Į šią veiklą buvo įtraukti  jaunimas bei vaikai ir jų tėvai.
Share

Laimės formulę atrado sulaukęs pensijos

Narių vertinimas:  / 2

skorupskai

Daiva Červokienė

Pakalniškių kaimo (Elektrėnų sav.) pakraštyje įsikūręs Romaldas Skorupskas sako, kad gyventi pradėjo tik sulaukęs pensinio amžiaus. Beveik keturiasdešimt metų jis išdirbo statybose – nuėjo kelią nuo meistro iki įmonės vadovo. Sulaukęs pensinio amžiaus vyriškis nutarė atsisveikinti su profesija ir atsiduoti savo pomėgiams – tapybai ir skulptūrai. Dabar jis tapo savo gimtinės peizažus, gėles, įsimintinas vietoves, kaip pats sako, „viską, kas man gražu", drožia iš medžio, kala akmens skulptūras ir dalyvauja tautodailininkų, primityviosios tapybos parodose. Tačiau to Romaldui maža – šiemet sumanė pasimokyti muzikuoti...

Share

Ekskursija po Biržų kraštą

Narių vertinimas:  / 0
prie Astravo dvaro
Pasaulis nesibaigia ties mūsų horizontu.
(A. M. Lemjeras)
 
Norint atitrūkti nuo darbų, pabėgti nuo kasdienybės, visai nebūtina keliauti į tolimas šalis. Daug gražių, įdomių vietų turime savo gimtinėje – tuo dar kartą įsitikinome rugpjūčio 19-ąją, kai gausus būrys Kurkliškių apylinkių gyventojų leidomės į ekskursiją po Biržų kraštą.
Share

Bendruomeninės veiklos rėmimas: pinigų yra, bet jų įsisavinti neskubama

Narių vertinimas:  / 0
bendruomene
Julija Kirkilienė
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministras dar gegužės 25 dieną pasirašė įsakymą ir aprašą, kaip 2017–2019 metais bus remia­mos bendruomeninės veiklos savivaldy­bėse. Elektrėnų savivaldybės nevy­riausybinių organizacijų rėmi­mui šiems metams skirta 21347 eurų, išskirstyti jie pagal gyventojų skaičių seniūnijose, bet iki rugpjūčio vidurio bendruomenės dar nė neapsvarstė, kaip šiems metams skirtas lėšas panaudos. Neapsvarstė todėl, kad projektus už bendruomeninei veik­lai skirtas lėšas laiminti turi seniūnaičiai seniūnaičių sueigose. O tokių sueigų kol kas nė viena seniūnija dar nesu­organizavo.
Share

Pacientų padėka neurologei Irinai Naumčik – nusipelniusios gydytojos vardas

Narių vertinimas:  / 7
Irina NaumcikJulija Kirkilienė
 
Birželio 30 d. sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu Elektrėnų ligoninės gydytojai Irinai Naumčik suteiktas nusipelniusios gydytojos vardas, tai liudija diplomas ir garbės ženklas. Bet gydytoją šis garbingas apdovanojimas pasiekė tik rugpjūčio 3 dieną ir įteiktas buvo per ligoninės darbuotojų rytinį penkių minučių pasitarimą. Įteikė apdovanojimą meras Kęstutis Vaitukaitis. 
Share

Studentės iš Argentinos palinkėjimas Lietuvai

Narių vertinimas:  / 1
MarianelaRimantas LEONAVIČIUS
 
Antras šio ciklo interviu su Argentinos lietuve, studente Ma­rianela Šiperka. Pakalbėjome apie jos galimybę studijuoti Lietuvoje, įspūdžius ir norą garsinti Lietuvą gimtajame krašte, Argentinoje.
Marinela Šiperka yra kilusi iš Berisso miesto Argentinoje, kur šiomis dienomis veikia pati didžiausia lietuvių bendruomenė. 2015 metais ji gavo stipendiją vieneriems metams studijuoti lietuvių kalbą, papročius ir kultūrą. Grįžusi į gimtąjį kraštą mergina toliau tęsė pedagogikos studijas, įgijo bakalauro laipsnį, ak­ty­viai dalyvauja bendruomenėje, kur moko vaikus lietuvių kalbos ir tautinių šokių.
Share

Šimtamečio išmintis: mylėti ir nekirsti medžių, kurių nesodino

Narių vertinimas:  / 1
stonysJulija KIRKILIENĖ
 
Pusmetį vyresnis už atkurtą Lietuvos valstybę elektrėniškis Alfonsas Stonys šimtmetį liepos 28 dieną pasitiks sodo namelyje Geibonyse. Jeigu amžius „neimtų savo“, gal su didžiausiu užgyventu turtu – 12 metų jaunesne žmona Agne – dar pašoktų. O jeigu ir nepašoks, vis tiek Alfonsas džiaugiasi, kad su ja jau baigia pragyventi šešis dešimtmečius ir prašo Dievo dar nors ketverius metelius su ja pabūti, nes ji „labai gera“.  Bet iki šio gražaus jubiliejaus praėjo visas amžius, kuriame Alfonsas ir jo plati giminė skirtingais istorijos tarpsniais su praradimais ir atradimais gyveno ir kūrė Lietuvą. 
Share

Vienija Vievio ežeras

Narių vertinimas:  / 1
zygisEmocijos atslūgo, nuovargis praėjo – pats metas pasidalinti antro žygio-bėgimo „Mus vienija Vievio ežeras“ įspūdžiais.
 
Drąsiai galime skelbti, kad vietinės reikšmės reikaliukas, kurio idėja gimė prieš pusantrų metų, tapo reiškiniu, pritraukusiu daugiau nei šimtą dalyvių iš Vilniaus, Jonavos, Elektrėnų, Vievio seniūnijos, iš kurių 9 nusprendė 12 kilometrų atstumą įveikti bėgdami. 
Share

Grybauskų indėlis šimtmečio Lietuvai

Narių vertinimas:  / 0
Grybauskas
Julija KIRKILIENĖ
 
Almis Grybauskas – iš Gilūšio kaimo kilęs didžiavyris, Lietuvą supažindinęs su čekų klasiko J. Hašeko kareiviu Šveiku ir kitais čekų, lenkų, vokiečių, prancūzų, ukrainiečių rašytojais, išvertęs jų kūrinius į lietuvių kalbą bei padovanojęs savo kraštui, pasak Antano Jonyno, gerą, stiprią, orią ir stojišką poeziją. 
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.