Naujienos

Jubiliejus pažymėtas pergale ir D. Kasparaičio debiutu „Energijoje“

Narių vertinimas:  / 2

himnas

Virginija Jacinavičiūtė

 

Antradienį beveik pilnos Ledo rūmų tribūnos stebėjo sezono lyderių varžybas, kuriose susikovė 40-metį šventusi „Energija“ ir „Kaunas Hockey“ komanda. Pagrindiniu šventinio vakaro akcentu buvo  olimpinio čempiono Dariaus Kasparaičio pasirodymas arenoje pirmą kartą vilkint gimtojo miesto klubo marškinėlius.

Share

Lietuvos savivaldybių indeksas:   Elektrėnai – 33–35 vietose

Narių vertinimas:  / 1

indeksas

Elektrėnų savivaldybė šiemet užima 33-35 vietas (kartu su Biržų ir Jonavos rajonų savivaldybėmis) 54 mažųjų savivaldybių indekse. Pernai savivaldybė buvo 28–30 vietose.

Share

Sugalvokite idėją Lietuvai

Narių vertinimas:  / 0

ideja LietuvaiAktyviausi, žinomiausi šalies žmonės, norėdami išskirti­­nai paminėti Lietuvos nepriklauso­mybės šimtmetį,  vienas už kitą garsiau siūlo  idėjas Lietuvai.  O kuo mes blogesni? Juk eilinis laikraščio skaitytojas gal turi unikaliausią idėją, bet nežino, kam ją pasakyti. Tad laikraštis „Elektrėnų kronika“ kartu su Nacionaline ra­jonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija jungiamės prie iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ ir tikime, kad mūsų skaitytojų pasiūlytos idėjos bus pačios originaliausios, svarbiausios, o nuo jų įgyvendinimo sėkmės pri­klausys ir šalies, kurio­je mes gyvename,  Lietuvos sėkmė. Idėjų laukiame el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , tel. Nr. 8-605-19299, 8-652-46092, komentaruose svetainėje www.kronika.lt, Facebook paskyroje arba redakcijoje Trakų g. 20-2.  

Share

Laimėjo „Pelėdros“

Narių vertinimas:  / 3

euroSpalio 25 dieną Elektrėnų sa­vivaldybės viešojoje biblioteko­je įvyko „Europrotai’’ 2017. Elektrėnuose vykusiame žaidime dalyvavo 6 komandos: EMSIC, JKL, Pelėdros, Būtent, Strasbūriečiai ir Fuxai. „Europrotų“ sezone vyks dar  4 žaidimo turnyrai, kurie numatyti  lapkričio 22, gruodžio 20, sausio 24 ir vasario 21 (finalas) dienomis. Turnyre žaidžia komandos, kurias gali sudaryti nuo 4 iki 6 žaidėjų. Vieną komandą iš Elektrėnu savivaldybės siųsime kovoti dėl galimybės laimėti kelialapius į Briuselį ir Strasbūrą bei gauti puikius prizus finale.

Share

Pamaloninimai

Narių vertinimas:  / 0

IMG 1501

Julija KIRKILIENĖ

 

Pamaloninimų tarybos posėdyje, vykusiame spalio 25, Konstitucijos dieną, buvo ne vienas. Pirmiausia Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas dr. Česlovas Ignatavičius įteikė apdovanojimą UAB „Santerma“ (vad. Tomas Andriejūnas)  už efektyvią veiklą, atnaujinant (modernizuojant) pastatus Elektrėnų savivaldybėje.

Share

Mirusiųjų atminimo diena: naujos mados ir apleistos kapavietės

Narių vertinimas:  / 0

kapaiJulija KIRKILIENĖ

 

Lapkričio pradžia... Įprasta, kad visa Lietuva skuba lankyti artimųjų kapų, o už tvarką kapuose atsakingos įmonės ruošiasi atlaikyti žmonių antplūdį. Darbymetis ir Lietuvos bažnyčiose: tradicija tapo lapkričio mėnesio pamaldose paminėti mirusiųjų pavardes, jei­gu to prašo ir bažnyčiai auką palieka mirusiųjų artimieji. 

Share

O kas paskui?

Narių vertinimas:  / 0

 Andrius NavickasAndrius NAVICKAS

Kartą mano teta, kai ėjome uždegti žvakutę per Vėlines ant jos brolio, mano dėdės, kapo, man išaiškino, kad kol nors vienas žmogus meldžiasi ir prisimena tą, kuris jau baigė savo žemišką kelionę, šiam nieko blogo negali atsitikti. Nelabai anuomet supratau, kas gali būti blogesnio už mirtį, tačiau nuo to laiko Vėlinių žvakės man tapo kur kas svarbesnės, kaip trapi nuo kažko negero pasaulį sauganti atmintis.

Share

Keiskime kelionės įpročius į žiemiškus

Narių vertinimas:  / 0

DSC05575Julija KIRKILIENĖ

 

Artėja lapkričio 1-oji, Visų šven­tųjų diena. Dešimtys tūkstančių automobilių, vairuojamų skubančių aplankyti giminaičių, pažįstamų, draugų kapus, Vėlinių dieną užplūs kelius. Kelininkus ypač neramina tai, kad vos atėjus permainingam rudeniui ir stojus nepastoviems orams, į kelius išvažiuoja daug nepatyrusių vairuotojų, galinčių sukelti skaudžių eismo įvykių. Vairuotojai, pasak kelininkų, metų laikus skaičiuoja kitaip nei sinoptikai – jiems yra du metų laikai: šiltasis ir šaltasis. Tiek vienas, tiek kitas trunka kone po pusmetį, tačiau esminis šių laikotarpių skirtumas yra automobilių naudojamos padangos. „Kai atšąla, avime šiltesnius batus, tad ar neverta pagalvoti apie automobilio padangas nelaukiant pirmojo sniego? Kad artėjanti žiema neužkluptų vairuotojų nepasiruošusių, reikia jau dabar ne tik pagalvoti apie automobilio ,,apavą“, bet ir keisti vairavimo įpročius iš vasariškų į žiemiškus“, - akcentavo VĮ „Automagistralė“ Saugaus eismo ir kelių priežiūros skyriaus inžinierius Ruslanas Rusakovas.  

Share

Vietoj kiaulių augina šernus

Narių vertinimas:  / 0

 šernaiJulija KIRKILIENĖ

 

Šuolių kaime dėl šernų užnešto kiaulių maro, kuriuo už 10 kilometrų susirgo vienas paršiukas, ūkininkai nesiginčydami išskerdė savo kiaules ir mažus paršiukus. Jie tikėjo, kad praėjus grėsmei,  savo verslą atnaujins. Bet kai kaime vietoj populiacijos sumažėjimo užsiveisė kaimenės šernų, drąsiai ateinančių į sodybas ir rausiančių kiemus, žmonėms pagelbėti niekas neskuba. Medžiotojai ginasi, kad jie nėra etatiniai medžiotojai, už atlyginimą mažinantys šer­nų populiaciją, o svarbiausia, Kaišiadorių ir Elektrėnų medžiotojų būreliai vieni nuo kitų stumdo Šuolių kaimą, nesutardami, kuriam būreliui šis plotas priklauso.

Share

Prano Noreikos fenomenas – neieškoti naudos sau

Narių vertinimas:  / 2

kartuJulija KIRKILIENĖ

 

Gausus būrys visos šalies energetikų, valdžios įstaigų, orga­nizacijų bei šiaip elektrėniškių spa­lio 16 dieną 90-mečio proga sveikino Elektrėnų legendą Praną Noreiką. Elektrėnų bibliotekos salėje vos tilpo žmonės, norintys jubiliatui pasakyti pačius gražiausius padėkos žodžius, palinkėjimus, o ilgametė Elektrėnų vaistinės vedėja Nijolė Klei­nienė net sukūrė dainą, skirtą Jubiliatui, ir ją atliko. Tarp sveikintojų buvo kelių laikmečių ministrai ir energetikos viceministras Vidmantas Macevičius, Seimo narė Laimutė Matkevičienė, Lietuvos tarptautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, „Lietuvos energijos gamyba“ direktorė Eglė Čiužaitė su kolektyvu, bendražygiai, kaimynai, draugai. 

Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.